Üsküdar'a Muhteşem Spor Sarayı

VakıfBank Üsküdar Belediyesi işbirliği ile Üsküdar'a muhteşem Spor Sarayı için bugün imzalar atıldı. İmza törenine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da katıldı.

Üsküdar'a Muhteşem Spor Sarayı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

28 yıldır Türk voleybolunun en büyük destekçilerinden VakıfBank, uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğü yeni spor salonuna kavuşuyor.

Üsküdar Belediyesi'nin katkılarıyla Bağlarbaşı'nda inşa edilecek VakıfBank Spor Sarayı için Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem, VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı ve VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Osman Demren ile VakıfBanklı oyuncuların katıldığı törenle ilk imzalar atıldı.

VakıfBank Spor Sarayı'nda 2500 kişi kapasiteli spor salonu, 200 kişi kapasiteli yarı olimpik yüzme havuzu, serbest spor alanları, 2 adet SPA merkezi, jimnastik salonu ve birçok sporun yapılabileceği spor alanları ve yaşam alanları yer alacak.

Son Avrupa ve Dünya Şampiyonu VakıfBank, uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğü VakıfBank Spor Sarayı'na kavuşuyor. 2013 yılının namağlup beş kupalı takımı VakıfBank, Üsküdar Belediyesi ile yapılan anlaşma sonucunda yaklaşık 40 milyon TL'nin üzerinde maliyetle gerçekleşecek olan tesislerin 25 yıllık kullanım hakkına sahip olacak. Bu proje kapsamında dünya voleybol standartlarında inşa edilecek spor salonu toplam 2500 kişilik kapasiteye sahip olacak. Üsküdar Bağlarbaşı'ndaki VakıfBank Spor Sarayı Projesi'nde yaklaşık 33.300 m² kapalı alanda; çok amaçlı spor salonu, 6 kulvarlı yarı olimpik yüzme havuzu, jimnastik salonu, 2 adet voleybol salonu, çok amaçlı salon (konferans v.b.), kamp merkezi, serbest spor alanları, SPA merkezi, idari birimler ve 250 araçlık otopark yer alacak. VakıfBank Spor Kulübü'nün kullanacağı tesisler, aynı zamanda tüm Üsküdarlılara ve İstanbullulara açık olacak.

Serbest spor alanlarında genel fitness merkezi, spinning salonu, pilates salonu, step-aerobik, squash salonu bulunurken masa tenisi, boks kulübü, yakın dövüş sporları salonu da hizmete açılacak. Ayrıca rehabilitasyon merkezi de sporcu sağlığı için tüm çalışmaları gerçekleştirecek. 50 kişilik basın tribünü, soyunma odaları, basın toplantı odası, VIP alanları ile 2016 yılında Türk sporunun hizmetine sunulacak.

VakıfBank'ı örnek gösteren ve spora yatırım yapan kurumlar için VakıfBank'ın bir model olması gerektiğini vurgulayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'' Geleceğimiz ve gençliğimiz için çok önemli bir çalışmanın imza törenindeyiz. VakıfBank Spor Sarayı Türk sporunun hizmetine girecek ve nice sporcular yetişecek. Çok amaçlı spor salonları ile gençlerimiz sporun her türüyle baş başa kalacaklar ve Türkiye'ye büyük başarılar kazandıracaklar. Bu başarılar da hem bizleri hem de VakıfBank'ı gururlandıracak.

VakıfBank Spor Sarayı'nı Türk sporunun hizmetine en kısa zamanda sunacağız. VakıfBank bu projenin tüm inşaatını yapacak.Yaklaşık 40 milyon TL'lik bir maliyeti olacak.Yer Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün, Üsküdar Belediyesi de VakıfBank ile bir protokol imzaladı. Bu işbirliğinin hayırlı olmasını diliyorum'' dedi.

Şampiyona yakışır bir spor salonu

VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı ve VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Osman Demren, ''Geçmişten günümüze 60 yıllık yolculuğumuzda ülkemize önemli katkılarımız oldu ve Türkiye'nin öncü ve etkin bankaları arasında olmak için çok çalıştık. VakıfBank olarak 28 yıldır Türk voleyboluna bir sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde destek oluyoruz. 1986 yılında kurulan VakıfBank Spor Kulübü'ne yaptığımız her yatırımın, Türkiye'nin tanıtımına ve Türk sporunun gelişimine önemli katkılar sağladığının bilincindeyiz. Biz VakıfBank olarak çok büyük, çok güçlü bir aileyiz. Takım oyununun gücüne inanıyor; hepimiz bir aile olmanın bilinciyle hareket ediyor, azimle çalışıyor, başarılarımıza başarı katıyoruz. Bu felsefemizle hareket etmenin ve birbirine güvenmenin bizi gerçek bir takım yaptığını tüm dünyaya göstermiş olduk. Ancak bu büyük başarının tek eksiği, şampiyonlara yakışır bir spor salonuydu. Bugün burada bu eksiğimizi de tamamlıyoruz. Yaklaşık 40 milyon TL'nin üzerinde bir maliyetle inşa edeceğimiz salonumuzun işletme hakkı 25 yıl boyunca bizlerde olacak.  Çok amaçlı tesislerimizde 2500 kişilik spor salonumuz ve bir çok branş için tesisler yer alacak. Bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç, Vakıflar Genel Müdürümüz Sayın Adnan Ertem, Üsküdar Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Kara ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım'' dedi.

''Yeni şampiyonlar çıkarmak için çalışıyoruz''

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ise yaptığı açıklamada VakıfBank Spor Sarayı'nın, Üsküdar'ın ve İstanbul'un önemli bir eksiğinin giderilmesi anlamında büyük önem taşıdığını ifade etti. Kara, ''Üsküdar Belediyemiz, Sporu Tabana Yayma Projesi ile önümüzdeki yıllarda Aslı Çakır Alptekin gibi yeni Olimpiyat ve Dünya Şampiyonlarını çıkarmak için önemli çalışmalara imza atıyor. Ancak takdir edersiniz ki dünya çapındaki sporcular önemli tesisler olmadan kolay kolay yetişmiyor. Biz de Bağlarbaşı Kapalı Spor Salonu gibi bir merkezin daha modern haliyle Türk sporuna kazandırılması için çaba gösteriyoruz. VakıfBank'ın büyük fedakarlık ve önemli bir yatırım yaparak gerçekleştireceği proje, Üsküdar'a ve Türk sporuna büyük bir değer katacak. Aynı zamanda arsanın bugünkü durumuna göre çok daha fonksiyonel kullanılmasıyla Bağlarbaşı semtine yeni bir şehir meydanı ve yeraltı otoparkı kazandıracağız. 2 yıl içerisinde VakıfBank Spor Sarayı'nı Üsküdar ve Türk sporunun hizmetine sunacağız. Ben burada yeni dönemde Üsküdar Belediye Başkan Adayımız Hilmi Türkmen'e ayrı bir parantez açarak teşekkür etmek istiyorum. Bu projenin hazırlanması aşamasında ve VakıfBank ile işbirliği yapmamızda kendisinin çok önemli hizmetleri ve üstün gayretleri olmuştur. Projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

VAKIFBANK SPOR SARAYI

İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, 58 Pafta, 1210 Ada, 109 Parsel sayılı, 7.262,00 m2 arsa üzerine inşa edilecek yaklaşık 33.300 m2 kapalı alanlı VakıfBank Spor Sarayı Projesi'ne ait temel fonksiyonlar; Çok Amaçlı Spor Salonu, 6 Kulvarlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Jimnastik Salonu, 2 Adet Voleybol Salonu, Çok Amaçlı Salon (Konferans v.b.), Kamp Merkezi, Serbest Spor Alanları, SPA Merkezi, İdari Birimler, 250 Araçlık Otopark mevcuttur.

- Üsküdar Belediyesi işbirliği ile yapılacak
- 25 yıllık olacak anlaşma, yapım karşılığı kiralama olarak gerçekleşecek
- Tahmini maliyet 40 milyon TL'nin üzerinde
- Tesislerin inşaatı 2016 yılında tamamlanacak

SERBEST SPOR ALANLARI

- Genel Fitness Center
- Spinning Salonu
- Plates Salonu
- Step / Aerobik Salonu
- Squash Salonu
- Masa Tenisi
- Boks Kulübü
- Yakın Dövüş Sporları Salonu
- Spor Rehabilitasyon Salonu
- Soyunma Odaları
- Kafeterya
- Doktor Odası

SPA MERKEZİ (2 Adet)

- Soyunma Odası
- Buhar Odası
- Sauna
- Jakuzi
- Şok Duşları
- Hamam
- Masaj Odaları
- Dinlenme Salonu
- Enerji Bar
- Münferit Uyku Odaları

YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU

- 200 Kişi Kapasiteli Seyirci Tribünü
- 6 Kulvarlı Kısa Kulvar Yüzme Havuzu 16m x 25m
- 4 Adet Soyunma Odası
- Eğitmen Soyunma Odaları
- Kondisyon Salonları
- Doktor Odası
- Seyirci Fuaye

ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU

- 2500 Kişi Kapasiteli Seyirci Tribünü
- Saha Alanı
- Restoran / Kafe
- Seyirci Fuayeleri
- 50 Kişi Kapasiteli Basın Tribünü
- 8 Adet Soyunma Odası
- 1 Adet Gözlemci Odası
- 1 Adet Basın Toplantı Odası
- Doktor Odası
- 1 adet VIP Dinlenme Odası
- VIP + Basın Fuayesi
- 3 Adet Tesis Yönetim Odası

JİMNASTİK SALONU

- 200 Kişi Kapasiteli Tribün
- Saha Alanı
- 4 Adet Soyunma Odası
- 2 Adet Sauna
- 2 Adet Masaj Odası
- Doktor Odası
- Personel Odası
- Kondisyon Salonu 

ÇOCUK OYUN ALANI

- 1 Adet Çocuk Oyun Alanı

OTOPARK

- Minimum 250 Araç Kapasiteli Otopark

DÜKKÂNLAR

- Direk Dışarıdan Kullanım Olanaklı

VOLEYBOL ANTRENMAN SALONU (A Takım)

- Giriş-Fuaye Alanı
- Saha Alanı
- 100 Kişi Kapasiteli Tribünü
- 1 Adet Büyük Soyunma Odası
- 1 Adet Teknik Kadro Soyunma Odası
- Jakuzi
- Şok Duşları
- Masaj Odaları
- Dinlenme Salonu
- Enerji Bar
- Fitness Salonu
- Personel Odası

VOLEYBOL ANTRENMAN SALONU (Altyapı)

- Giriş-Fuaye Alanı
- Saha Alanı
- 100 Kişi Kapasiteli Tribünü
- 1 Adet Büyük Soyunma Odası
- 1 Adet Teknik Kadro Soyunma Odası
- Jakuzi
- Şok Duşları
- Masaj Odaları
- Dinlenme Salonu
- Fitness Salonu


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Spor

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir