Bu Okulda Her Sınıfın Yetim Bir Kardeşi Var

Ünalan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Her Sınıfın Yetim Bir Kardeşi Var

Bu Okulda Her Sınıfın Yetim Bir Kardeşi Var
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık vb. sebeplerle ülkemizde veya dünyanın herhangi bir yerinde anne-babasını kaybetmiş olan çocukların eğitim, sağlık, barınma, gıda, giyecek gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere İHH'nın düzenlediği ''Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var'' projesine katılım her geçen gün artıyor.

Ünalan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Her Sınıfın Yetim Bir Kardeşi Var

İlçemiz Ünalan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri de kampanyaya yoğun bir şekilde katılım kararı aldılar. Otuz şubesi olan okulda hedef, otuz yetimin ihtiyaçlarını bir yıl boyunca karşılamak. Harçlıklarını sponsor oldukları yetimler için ayıran duyarlı öğrenciler, her ay belirlenmiş olan 90 TL'yi İHH'ya gönderiyorlar.

Kampanya ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Aytekin Yılmaz, okulumuz eğitim öğretime başladığından itibaren öğrencilerimiz Suriyeli mağdurlara battaniye yardımı, elbise yardımı, Arakan'daki mültecilere su kuyusu açma gibi çeşitli yardımlara vesile oluyorlar. Öğrencilerimiz bu davranışlarıyla bilinçli, yardımsever ve başkalarının dertleriyle dertlenmeyi hedef alarak büyüklerine örnek olmaktadırlar. Bizler yeryüzündeki bütün yetim çocukları kendi çocuğumuz gibi görüyoruz. ''Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimseyle ben, cennette şöyle yan yana bulunacağız'' buyuran Peygamberimizin müjdesi bizleri bu konuda motive etmektedir. Öğrencilerimizin bu kampanyayı sahiplenmelerinin övgüye layık bir davranış olduğunu belirten Yılmaz, kampanyaya destek veren yönetici, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Kampanyanın okul genelinde yürütülmesinden sorumlu müdür yardımcısı Ahmet Bilgin, gönül ister ki dünyada savaşlar, kıtlıklar, doğal afetler olmasın; çocuklar yetim kalmasın. Ancak bu mümkün değil. Dünya hayatının sınavdan ibaret olduğu bilinciyle her müslümanın yetimleri, öksüzleri, ihtiyaç sahiplerini kollama, gözetme gibi bir sorumluluğu var. Bu sorumluluk bilincini yeni nesillere kazandırmak için ''Her Sınıfın Yetim Bir Kardeşi Var'' kampanyasına katılım kararı aldık. Öğrencilerimize kampanya hakkında bilgi verildi. Her sınıf bir yetime sponsor oldu. Bireyselliğin ve bencilliğin yaygınlaştığı dünyamızda harçlıklarını yetimler için ayıran öğrencilerimiz, paylaşımcılığı, diğergamlı olmayı ön plana alarak dostluk, kardeşlik ve yardımseverliğin en güzel örneklerini ortaya koymaktadırlar, dedi.

Okul Aile Birliği Başkanı Şenol Dede de okulumuzun böyle bir sosyal projede yer almasının biz veliler için övünç kaynağı, bu projenin de yetim çocukların ellerinden tutmak için bir fırsat olduğunu dile getirdi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir