FATİH Projesi'nde sözleşme imzalanacak

FATİH Projesi kapsamında gerçekleştirilen ''akıllı tahta'' ve ''yazıcı'' alımı ihalesinde en düşük teklifi veren şirketlerle 10 gün içerisinde sözleşme imzalanacak.

FATİH Projesi'nde sözleşme imzalanacak
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nca tasarlanan FATİH Projesi kapsamında gerçekleştirilen ''akıllı tahta'' ve ''yazıcı'' alımı ihalesinde en düşük teklifi veren şirketlerle 10 gün içerisinde sözleşme imzalanacak.

Alınan bilgiye göre, FATİH Projesi kapsamında ''akıllı tahta'' ve ''yazıcı'' satın alınmasına yönelik ihalede, en düşük teklifleri veren Vestel Elektronik ile OYAK Teknoloji AŞ'nin (OYTEK) tekliflerine yönelik mali kontrol süreci tamamlandı.

Buna göre, ihalede en düşük teklifleri veren iki şirketi sözleşme imzalamaya davet edecek Bakanlığın, Vestel ve OYTEK ile 10 gün içerisinde sözleşme imzalaması bekleniyor.

Proje kapsamında 2015 yılı sonuna kadar bütün ortaokul ve lise sınıflarına etkileşimli tahtaların kurulması hedefleniyor. Bugüne kadar toplam 62 bin 800 tabet bilgisayar dağıtımı yapılırken, meslek liseleri dışındaki diğer liselerin 9. sınıfında okuyan öğrencilerin tamamına ve ilgili öğretmenlere dağıtılmak üzere, 675 bin tablet bilgisayar seti alım ihalesi yapılmış ve sonuçlandırılmıştı.

FATİH Projesi çerçevesinde 41 bin 996 okul için alınacak 347 bin 367 ''akıllı tahta'', 13 bin 645 çok fonksiyonlu A3 yazıcı ve 28 bin 351 çok fonksiyonlu A4 yazıcı ihalesinin pazarlık görüşmeleri yapılmış ve ikinci turda, 1 milyar 458 milyon 437 bin 753 lira yaklaşık maliyet belirlenen akıllı tahtaları içeren birinci kısım için en düşük teklifi 999 milyon 722 bin 226 lira ile Vestel Elektronik vermişti. Yaklaşık maliyeti 104 milyon 287 bin 521 lira olarak belirlenen çok fonksiyonlu yazıcıları kapsayan ikinci kısım için ise en düşük teklifi, 96 milyon 359 bin 58 lira ile OYTEK'ten gelmişti.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir