Öğretmenlerin Sorunları Üsküdar'da Tartışıldı

Öncü Eğitimciler Derneği tarafından Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde hafta sonu düzenlenen "Milli Eğitim ve Toplumsal Barış" temalı sempozyumun açılışına...

Öğretmenlerin Sorunları Üsküdar'da Tartışıldı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Öncü Eğitimciler Derneği tarafından Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde hafta sonu düzenlenen "Milli Eğitim ve Toplumsal Barış" temalı sempozyumun açılışına İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin, Osman Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Turan, Medeniyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülfettin Çelik, akademisyenler, eğitimciler ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Öncü Eğitimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Erenoğlu, Öncü eğitimciler olarak amaçlarının "Öğretmen ve eğitimcilerin mesleki, kişisel ve sosyal gelişimini sağlayacak imkan ve ortamları oluşturmak ve desteklemek, yeni eğitimcilerin daha nitelikli olması için çalışmak, bu yolla ülkemizde ve yeryüzünde iyi insanların ortaya çıkmasına katkı sağlamak" olduğunu söyledi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız da konuşmasında, beşincisi düzenlenen öğretmene değer veren, öğretmen çalışmalarını önemseyen bu çalışmayı ve Öncü Eğitimcileri kutladığını belirterek "Milli eğitim alanında devrim niteliğinde birçok reform yapıldı bu dönemde. Bunları öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin katkılarıyla başarılı bir şekilde uyguladık" dedi.

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin de, sivil toplumun öne çıktığı bu yeni yüzyılda öncü eğitimciler gibi bir sivil toplum kuruluşunun öğretmeni merkeze alan çalışmalar yapmasını takdirle izlediklerini anlattı.

Sempozyumu yöneten Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hakan Karataş, Prof. Dr. Selahattin Turan, Prof. Dr. Gülfettin Çelik ve İsa Maluj'un katıldığı sempozyumun öğleden önceki panelinde konuşan akademisyenler eğitimin güncel sorunlarını, çözüm süreci ve dershaneler konusundaki görüşlerini paylaştı.

Panelistler özetle; Türkiye'de dışlandıklarını, ihmal edildiklerini, mağdur edildiklerini, bazı imkanlardan mahrum bırakıldıklarını ileri süren vatandaşlarımıza kucaklayıcı bir anlayışla yaklaşılması gerektiğini bildirdi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir