İstanbul'un tercihi üniforma oldu

MEB okul kıyafeti konusunda seçimi velilere bıraktı, İstanbullu tercihini üniformadan yana kullandı.

İstanbul'un tercihi üniforma oldu
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

MEB okul kıyafeti konusunda seçimi velilere bıraktı, İstanbullu tercihini üniformadan yana kullandı. Bin 691 okul 'forma', 251''i ise 'serbest kıyafet' dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın, okullarda serbest kıyafet veya üniforması giyilmesi kararını velilere bırakmasının ardından, anket sonuçları il milli eğitim müdürlüklerine ulaşmaya başladı.

İstanbul'daki 3 bin 82 okuldan bin 942 adet okulun gönderdiği rapora göre, bin 691 okul, üniforma tercih ederken, 251 okul ise serbest kıyafeti istedi.

En çok serbest kıyafet Üsküdar'da ve Beykoz'da

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, en çok serbest kıyafet tercih eden ilçelerin Üsküdar ve Beykoz olduğunu belirterek, raporu ilçelere göre şöyle okudu: ''Üsküdar'da 125 okul formayı, 22 okul serbest kıyafeti; Beykoz'da 74 okul formayı, 21 okul serbest kıyafeti; Bağcılar'da 28 okul formayı, 3 okul serbest kıyafeti; Şişli'de 50 okul formayı, 12 okul serbest kıyafeti; Bakırköy'de 55 okul formayı 6 okul serbest kıyafeti; Bahçelievler'de 74 okul formayı, 9 okul serbest kıyafeti, Beşiktaş'ta 41 okul formayı, 7 okul serbest kıyafeti tercih etti.

3 ilçede ortak karar

Muammer Yıldız, Çekmeköy, Esenyurt ve Büyükçekmece'de rapor gönderen okulların tamamının forma tercih ettiğini, serbest kıyafetin tercih edilmediğini sözlerine ekledi. Okullarda daha çok formanın tercih edilmesini velilerin genellikle maddi gerekçelere dayandırdığını belirten Yıldız, ''Formanın kullanışının kolay olması, her gün ütü derdinin olmaması ve alışkanlık velilerin kararında etkili olmuş olabilir. Bu noktada okul müdürleri ve aile birliği başkanlarının da velileri etkilemiş olabileceğini düşünüyorum'' dedi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir