Kirazlı Orhan Seyfi Orhon Ortaokulu'nun projesi AB'de

Üsküdar Kirazlı Orhan Seyfi Orhon Ortaokulu'nun ''Children's Eyes, Children's Hearts'' adlı projesi, Avrupa Birliği Projeleri, Comenius programı kapsamında kabul edildi.

Kirazlı Orhan Seyfi Orhon Ortaokulu'nun projesi AB'de
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Kirazlı Orhan Seyfi Orhon Ortaokulu'nun Avrupa Birliği Projeleri, ''Children's Eyes, Children's Hearts'' adıyla yaptığı projesi Comenius programına (çoklu ortaklıklar programı) kabul edildi.

AB çoklu ortaklıklar programı kapsamında çalışmalara başlayan öğrencilerin projesi, çocukları mutlu eden ve üzen olaylar üzerine yürütülecek. Kirazlı Orhan Seyfi Orhon Ortaokulu'nun İngilizce öğretmenleri Feyza Kaya ve Esra Tanatar yönetiminde yürütülecek proje, çocuk haklarını da ele alacak. Koordinatör olarak Polonya'nın olduğu ve Yunanistan, Portekiz, Türkiye, İspanya, Romanya ve İtalya'nın ortaklık yapacağı proje ile ilgili ilk toplantı Kasım ayında İstanbul'da gerçekleşecek.

Ülkelerin adetleri, yaşayış tarzları, hayat şartlarını tanımak, diğer ülkeleri farklı alışkanlıklara sahip insanları anlamak ve saygı göstermelerini sağlamak gibi amaçları da bulunan projede ayrıca farklı dinlerden, cinsiyetten insanlarla işbirliği yapabilmeyi öğretmek adına okullar da tanıtılacak. Projenin bir diğer amacı da Avrupalı birey olmanın kaçınılmaz özelliği olan işbirliğini, küresel eğitimi ve aktif katılımı geliştirerek, öğrencilerin kişisel, sosyal ve içsel yeteneklerini geliştirebilmek olacak.

İki sene sürecek olan projede çekilecek fotoğraflarla sergiler açılacak, internet sitesi oluşturulacak ve yapıtlar CD'ler halinde düzenlenecek.

Ayrıca proje kapsamında tüm ortakların ülkelerinde çocuk hakları, özel bakıma ihtiyaç duyan ve üstün yetenekli öğrencilerin sorunları konulu seminerler sunulacak, bu konularla ilgili sosyal kurumlar ziyaret edilecek.

Projenin sonunda tüm katılımcıların farklı ülkelere, göçmenlere ve farklı olan bireylere saygı duymayı öğrenip, işbirliğine girmeleri; öğrencilerin kendi yeteneklerinin farkına varmaları, daha çok sorumluluk almaktan hoşnut olmaları, bu dünyada her bireyin yapabileceği bir şeyler olduğunu kavramaları, yaratıcılıklarının ilerlemesi, takım çalışmasını benimseyip, kendi rollerinin farkında olmaları gibi çeşitli farkındalıkların hayata geçirilmesi amaçlanıyor.

İki senenin sonunda hayata geçirilen projenin nihai raporu Ulusal Ajansa sunulacak.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir