Kütüphanede Bilim Var

''Kütüphanede Bilim Var'' adlı projenin tanıtım programı Boğaziçi Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Kütüphanede Bilim Var
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi'nin TÜBİTAK ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ve 8-12 yaş aralığındaki uzay, fen ve doğa bilimlerine meraklı fakat çeşitli nedenlerle bilimsel çalışmalara katılmakta güçlük çeken çocuklar için hazırlanan ''Kütüphanede Bilim Var'' adlı projenin tanıtımı Boğaziçi Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Proje kapsamında eğlenceli ve özel bilimsel deney materyalleri ile yapılan etkinliklerde öğrencilerin basit bilimsel olguları fark etmelerinin yanı sıra, merak duyguları, araştırma ve öğrenme istekleri artırılarak çocuklar üzerinde kalıcı bir etki bırakması ve bilimin hayatın her alanında var olduğunun gösterilmesi amaçlanıyor. Gerçekleştirilen etkinliklerle çocukların; bilimsel aktivitelere yönelmeleri, bilimi sevmeleri, bilimin hayatımızın her alanında yer aldığı şeklinde bir farkındalık bilinci oluşturulması hedefleniyor.

GEMS programı ve malzemeleriyle yapılan etkinliklerde çocukların aktif olarak yer almaları sonucunda bilişsel, duyusal ve psikomotor öğrenme alanlarındaki gelişimine katkı sağlanıyor. 1'er haftalık 4 ayrı dönemi kapsayan ve Bilgi Evleri'nin kütüphanelerinde verilen eğitimler 24'er kişinin katılacağı 5 grup halinde gerçekleştiriliyor.

Günde 120 öğrencinin katılacağı etkinliklerle, 4 dönem sonunda toplam 480 öğrenci bilimsel destek eğitimi almış olacak. Projeye katılan her bir öğrenci 11 farklı atölyede 60 ayrı deneyi bizzat yapacak. Bu projeye katılan öğrenciler; öğrendikleri bilgi ve becerilerini, Üsküdar Belediyesi'nin düzenleyeceği  ''Bilim Panayırı''nda sunacaklar.

Öğrenciler; Terleten Sıcaklık, Dinozorlar, Atmosfer ve Ötesi, Kurubuz Dünyası, Sonik Sesler, Uzayda Yaşam, Uzay Teknolojisi, Uzaya Seyahat, Güneş ve Yıldızlar, Polimerler Dünyası ve Robotik Atölyelerine katılarak yeni yeni kavramlar öğrenip, yaptıkları deneylerle öğrendiklerini pekiştirme imkanı buluyorlar. Eğitim sonunda tüm öğrencilere sertifika verilecek.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir