Üsküdar'ın çocukları için durmadan yorulmadan...

Üsküdar Postası Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ziya Süzen, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin'den Üsküdar'da eğitim için yapılan çalışmalar, yeni projeler ve eksikler hakkında bilgi aldı.

Üsküdar'ın çocukları için durmadan yorulmadan...
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin, göreve geldiği 24 Ocak 2011 tarihinde itibaren Üsküdarlı öğrencilerin daha iyi bir eğitim alması için var gücüyle çalışıyor. Kendisiyle görüştüğümüz İlyas Tekin, ''Ben sadece vazifemi yapıyorum, bu güzel işlerin olabilmesinde en büyük desteği sayın Üsküdar Belediye Başkanımız Mustafa Kara ve sayın Üsküdar Kaymakamımız Mustafa Güler'den almış olduğum destekler ve yardımlarla yapıyorum'' dedi.

İlyas Tekin, ''Ben sadece vazifemi yapıyorum, bu güzel işlerin olabilmesinde en büyük desteği sayın Üsküdar Belediye Başkanımız Mustafa Kara ve sayın Üsküdar Kaymakamımız Mustafa Güler'den almış olduğum destekler ve yardımlarla yapıyorum''

Üsküdar Postası Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ziya Süzen, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin'den Üsküdar'da eğitim için yapılan çalışmalar, yeni projeler ve eksikler hakkında bilgi aldı.

Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden sonra 24 Ocak 2011 tarihinde Üsküdar'a Milli Eğitim Müdürü olarak atanan İlyas Tekin tam 2,5 yıldır Üsküdar'da görevine devam ediyor. Tekin, ''İstanbul'da eğitimde en önemli sorun okul inşaatlarıdır. Biz de her gittiğimiz yerde okul yatırımlarına ağırlık veriyoruz. Birinci önceliğimiz bu. Okul olduktan sonra zaten öğrenci fazlasıyla var, öğretmeni de devlet gönderiyor. Kadrolu öğretmen olmasa bile çok sayıda üniversite mezunu var, onlara ücretli ders veriyoruz. O nedenle en önemli işimiz okul yaptırmaktır.'' diyerek kısaca durumu özetliyor.

Üsküdar Sultantepe Ortaokulu

Üsküdar Sultantepe Ortaokulu

ESKİ BİNALARI YIKARAK YENİLERİNİ YAPIYORUZ

Tekin, Üsküdar'daki durumu ise söyle değerlendiriyor, ''Üsküdar eski bir ilçe olduğu için burada en önemli problem boş arsa bulmak! Boş arsa bulunmasında sıkıntı yaşadığımız için önceliğimiz ''Eski okulları yıkıp yeniden'' yapıyoruz ve daha çok derslik kazanıyoruz.

Son olarak İstanbul İl Özel İdaresi'nin Ünalan Mahallemiz'de yaptırdığı muhteşem bir okul Ünalan Kız İmam Hatip Lisesi'ni ardından da Acıbadem Mahallemizde yaptırılan Ana okulunu hizmete açtık. Bu inşaatların yapılmasında İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi Üyeleri'nin bizlere büyük katkısı ve desteği oldu. Ayrıca yine bizlere çok büyük destekler veren Sayın Kaymakamımız Mustafa Güler ve Sayın Üsküdar Belediye Başkanımız Mustafa Kara'ya da teşekkür ediyorum. Her yıl Türkiye genelinde düzenlenen ''Bu Benim Eserim'' adlı proje yarışmasında İstanbul genelinde 1.'inciliği 2 kez Üsküdar'a kazandırdık. Bu noktada ise bütün yönetici ve öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Onlarla gayet güzel diyalog içerisinde çalışıyoruz ve her başarıyı da ödüllendiriyoruz.

ÖĞRENCİLERİMİZ SBS VE LYS'DE BAŞARI ELDE ETTİ

SBS ve LYS sınavlarına Üsküdar'dan katılan öğrencilerimiz bu yıl da çok güzel başarılar elde ederek bizleri gururlandırdı. 16 Türkiye 1.'incisinden 7'si İstanbul'dan ve bu 7 öğrencinin de 4'ü Üsküdar'dan çıktı. LYS 2012 Matematik - Fen'de Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi İstanbul 1.si Türkiye 2.si; Türkçe-Matematik'de ise Özel Amerikan Lisesi İstanbul 1.'si Türkiye 2.'si oldu. Şimdi bu öğrencilerimizden Türkiye birinciliği de bekliyoruz. Bu noktada inancımız tam...

TÜRKİYE'DE İLK 3'E GİRENLERE ARABA SÖZÜ

LYS de ilk 100'e giren öğrencilerimize ise ücretsiz olarak ehliyet veriyoruz. Ayrıca Sayın Belediye Başkanımız Mustafa Kara da Türkiye'de İlk 3'e girenlere araba sözü verdi. İnşallah oda olacak... 2011'de LYS Türkiye ikincisi çıkarmıştık onu ödüllendirdik.İnşallah İlk üç çıkarsa Belediye Başkanımız araba verecek.

Sizlerin aracılığıyla eğitime destek veren siyasi parti başkan ve yöneticilerine, meclis üyelerine, muhtarlara, vakıf ve dernek yöneticilerine teşekkür ederim. Ziya bey size'de çok teşekkür ederim. Yayın hayatınızda başarılar dilerim. Üsküdar'ı sosyal medya ve internet ortamı da dahil olmak üzere bir çok alanda çok iyi bir şekilde tanıtıyorsunuz.

Üsküdar Ünalan İmam Hatip Lisesi

Üsküdar Ünalan İmam Hatip Lisesi

YIKILIP YENİDEN YAPILAN OKULLAR

Mehmetçik Ortaokulu (20 derslik bitti), Yıldırım Beyazıt Ortaokulu (24 derslik), Çamlıca Ortaokulu (21 derslik), İcadiye İlkokulu (30 derslik), Deniz İş İlkokulu (19 derslik), Hattat İsmail Hakkı İlkokulu (18 derslik), Sultantepe İlkokulu (28 derslik) derslikleri biten okullarımız. Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi (30 derslik), Mithatpaşa Kız Meslek Lisesi Ek Bina (20 derslik), Şeyh Şamil Lisesi (30 derslik) ise dersliklerinin yapımları devam eden okullarımız. Bu yaptığımız 10 okulda yaklaşık 100 derslik fazladan kazanmış olduk. Ki buda 3-4 okul eder.

YENİ YAPILAN VE İNŞAATI DEVAM EDEN OKULLAR

Rasathane'de 80 derslikli İmam-Hatip Lisesi, Ata 2'de İlköğretim okulu 30 derslikli, Rauf Orbay İlköğretim okulu 30 derslikli ek bina (bitti), Yeşil Yamaç Sitesi'nde Yeşil Yamaç İlköğretim okulu 30 derslik, Yeşil Yamaç Lisesi 30 derslik, Kısıklı'da 48 derslikli İmam-Hatip Lisesi, Yavuztürk Mahallesi'nde Yavuztürk İlkokulu (bitti - bağış okul) ve Saffet Çebi İlk Orta Okuluna ek bina (bağış okul) bu okullarımızdan bazıları bitti, bazılarının inşaatı devam ediyor ve bu inşaatlardan bir kısmıda yine bağışçılar tarafından yapılıyor.

Üsküdar İmam Hatip Lisesi

Üsküdar İmam Hatip Lisesi

11 OKULUMUZ'DA GÜÇLENDİRMEYE ALINARAK YENİLENDİ

Abidin Gün ilkokulu, Necmiye Güniz İlk-Orta okulu, 4 Murat İlkokulu, Mihriban Suat Bedük İlkokulu, İbrahim Hakkı Konyalı İlkokulu ve Orta okulu, Hacı Sabancı Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesi, Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi, Validebağ Sağlık Meslek Lisesi, Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi, Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi.

Ayrıca 10 kadar okulumuzun yıkılıp yapılması için fizibilite çalışmaları devam ediyor. Bunlardan bazıları en kısa zamanda başlayabilecek duruma geldi.


Üsküdar Postası Gazetesi


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir