Üsküdar'da 'Eğitime yatırım' hız kesmeden devam ediyor

Üsküdar Belediyesi tarafından Yavuztürk Mahallesinde yapılan Yavuztürk Ortaokulu tamamlandı.

Üsküdar'da 'Eğitime yatırım' hız kesmeden devam ediyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara 2013-2014 eğitim-öğretim dönemi açılışı nedeniyle Üsküdar'da bulunan bazı okulları ziyaret etti.

Belediye Başkanı Mustafa Kara, ziyaretler sırasında yaptığı açıklamada ''Bu gün yeni bir eğitim-öğretim dönemine başlayan öğrenci kardeşlerime başarılı bir yıl temenni ediyorum, Allah zihin açıklığı versin.'' dedi.

Ardından da Üsküdar'da eğitim için yapılan çalışmalarla ilgili kısa bilgiler paylaştı. Başkan Kara, ''Sizlere daha rahat fiziki mekanlar hazırlamak için hem merkezi hem yerel yönetimler işbirliği içerisinde çalışıyoruz.

Yıkılıp yeniden yapılan okullar eğitime açılıyor

Bu yıl İsmep kapsamında yıkılıp yeniden yapılan İcadiye, Sultantepe, Deniz İş, Hattat Hasan Çelebi İlköğretim Okullarımız eğitim öğretime başlıyor.

Yine İsmep kapsamında yıkılıp yeniden yapılan Halide Edip Adıvar ve Şeyh Şamil Liselerimiz de ikinci döneme hazır olacak.

Ata-2 de lise inşaatı devam ediyor

Yeni kazandığımız okullarımız Üsküdar İmam Hatip Lisesi'nin Kandilli'deki binası ve Ata-2 sitesinin Yavuzturk tarafındaki lise inşaatları da devam ediyor.

Yavuztürk Ortaokulu tamamlandı

Belediyemiz tarafından yapılan Yavuztürk Ortaokulu da tamamlandı ve bu ay içinde eğitim öğretime başlıyor.

Okullarımızın tamirat ve tadilat işlerine destek oluyoruz

Üsküdarımızda yüzü aşkın okul binamızın boya, bakım, tamirat ve tadilat işlerine 4 yılda 23 milyon TL tutarında bir yatırım yaptık.

Yine de eksiklerimiz çok ve önümüzdeki dönem bütçemizi daha da artırarak gençlerimizin ferah mekanlarda eğitim görmesini temin edeceğiz.

Bunun yanında Üsküdar Bilgi Evleri, Üsküdar Çocuk Üniversitesi ve Üsküdar Gençlik Merkezi gibi projelerle sosyal yönden de gençlerimizin gelişimine destek veriyoruz.

Sporu tabana yayma projemiz okullarda devam ediyor

Aynı şekilde sporu tabana yayma projemiz kapsamında okullarımızda sporu teşvik eden etkinliklere devam edeceğiz.

Bu gün ders başı yapan 17 milyon öğrencimiz ülke olarak en büyük gücümüz servetimiz, yolları ve bahtları açık olsun.'' dedi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir