Adalet Uğruna Evini Sattı

Doping yaptığı gerekçesiyle dört yıl men cezası alan Bekele, evini 120 bin liraya sattı, bu bile mahkeme masraflarını karşılamadı.

Adalet Uğruna Evini Sattı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Doping yaptığı gerekçesiyle dört yıl men cezası alan Bekele, evini 120 bin liraya sattı, bu bile mahkeme masraflarını karşılamadı. Bunun üzerine ICAS (Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi Yönetimi), masrafların yüzde 35'lik bölümü için adli yardım yapma kararı verdi.

Adalet parayla satın alınamaz ama gün gelir adalete ulaşmak için paraya ihtiyaç duyulur. Tıpkı Alemitu Bekele'nin başına gelenler gibi... Suçsuz olduğunu kanıtlamak için mahkemeye giden, avukatlar tutan ve uzmanlarla çalıştığı için yaklaşık 150 bin liraya ihtiyaç duyan Bekele, kendisine ödül olarak verilen evi sattı ancak bu bile ünlü atletin masraflarına ilaç olamadı.

Biyolojik pasaportuna bakılarak doping yaptığına kanaat getirilen milli atlet, dört yıl yarışmalardan men cezasına çarptırılmıştı. 14 Şubat 2016 tarihine kadar müsabakalara katılması yasaklanan Etiyopya asıllı milli atlet, adaletin yerine gelmesi için müthiş bir yarış içine girdi. Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvuran Alemitu Bekele, evini 120 bin liraya satmasına rağmen, masrafları karşılayamadığını belirtti. Bu konunun uzmanlarıyla çalışan, onların masrafını üstlenecek olan milli atlet, verdiği dilekçede bunları karşılayacak parası bulunmadığını belirtti.

Mevzuat destek vermiyor
Bunu değerlendiren ICAS (Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi Yönetimi), Bekele'nin masraflarının yüzde 35'lik bölümünü karşılamayı kabul etti. ''Adli yardım'' adı altında, başvuru, uzman, hakem ve karşı tarafın giderlerini ICAS ödeyecek, sporcu da evinin parasıyla avukatlarını ve gidiş-geliş masraflarını karşılayacak. Aslında Bekele'nin CAS'tan ücretsiz avukat (savunma) isteme hakkı da bulunuyordu. Ancak ünlü atlet, kendi avukatıyla yola devam etme kararı verdi.

Türkiye Atletizm Federasyonu, mevzuat gereği, adı doping davasına karışan atletlerine maddi-manevi yardımda bulunamıyor.


Milliyet


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Spor

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi :
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir