İş Zekası Zirvesi, Üsküdar Gençlik Merkezi'nde Başladı

Üsküdar Belediyesi ve Data Ware House'un ortaklaşa düzenlediği 'İş Zekası Zirvesi' başladı.

İş Zekası Zirvesi, Üsküdar Gençlik Merkezi'nde Başladı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi Gençlik Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe çok sayıda öğrenci katıldı. Bilgi teknolojisi uzmanlarının öğrencilere kurumsal yönetimi anlattığı seminer yoğun ilgi gördü.

Information Technolgy (IT) Uzmanı Ali Kılıç, seminerin konusu ile ilgili bilgi vererek, ''Büyük veri, aslında yapısal olmayan örnek vermek gerekirse; Facebook, Twitter veya Google Plus gibi sosyal alanlarda üretilen verilerin bir havuzda oluşturduğu veri yığını. Sağlık sektöründen örnek vermek gerekirse, IBM firmasının Watson diye bir makinesi var. Yapay zekayla çalışan bu makine, yaklaşık 1 buçuk milyon kanser hastasının bilgisini tutan, 2 milyon sayfa bilgiyi alan, buna göre de 600 bin bulguyu da harmanlıyor. Aslında daha önceden oluşmuş olan verileri analiz edilerek bundan sonra olabilecek hastalıklara müdahale etme şansına sahip oluyorsunuz'' dedi.

GTECH Genel Müdür Yardımcı Özgür Sarıgül ise, ''Kurumsal performans yönetimini aslında şirketlerin operasyonel sistemleri sonrası oluşan verinin karar vericilerin karar vermesine yardımcı olacak şekilde raporlanması diye özetleyebiliriz'' diye konuştu.

Yeni neslin dijital olduğunu ifade eden Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Ekmen, artık eski sistemlerle çalışılmayacağını ifade etti. Gençliğe destek vermek istediklerini belirten Ekmen, ''Gençler gelin Üsküdar Gençlik Merkezi'ne, her projenizde sizinle destek olalım'' şeklinde konuştu.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Teknoloji

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir