Fiber'e Büyük Yatırım

Rakiplerinin sınırlı fiber erişimine karşılık 81 il'e fiber internet imkanı sunan Türk Telekom, bu yıl da yatırıma ayıracağı kaynağın 3'te 2'sini fiber altyapı için kullanacak.

Fiber'e Büyük Yatırım
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

1,9 milyon eve fiber bağlantısı sunan Türk Telekom'un, bu alanda abone sayısı da 220 bini geçti.

Türkiye'nin 81 iline fiber internet altyapısı kuran Türk Telekom, daha fazla eve 'hızlı internet' götürmek için yatırımlarına bu yıl da devam edecek. Şirket yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Türk Telekom 2013 yılı için bütçesinden yatırıma ayırdığı kaynağın üçte ikisini fiber altyapı için kullanacak. Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Türk Telekom TTKOM Genel Müdürü Tahsin Yılmaz da, '2012 yılında 2,4 milyar dolar konsolide yatırım açıkladık. Ondan önceki yıl 2,2 milyar liralık bir rakam söz konusuydu. Bu yıl için de ciddi bir yatırım planımız var. Bunun en önemli bölümünü fiber dönüşüm oluşturacak. Hem erişim hem çekirdek şebekeyi dönüştürüyoruz. Biz yatırımlarımızı 81 ile yayıyoruz ve fiber dönüşüm programımız tüm hızıyla devam edecek' ifadelerini kullandı.

2,2 MİLYARLIK YATIRIM
Türk Telekom'un net kârı, 2012'de yüzde 27.5, yatırım harcamaları da yüzde 6.9 arttı. Türk Telekom, KAP'a yaptığı açıklamada da, 2013 beklentilerini şu şekilde belirtti: 'Konsolide gelir artışının 2012'ye göre yüzde 5-7 seviyelerinde olması, konsolide FAVÖK tutarının 5.1-5.3 milyar TL seviyelerinde gerçekleşmesi, konsolide yatırım harcamalarının da yaklaşık 2.2 milyar TL olması bekleniyor.'

Yeni Şafak


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Teknoloji

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir