Seyyid Ahmed Arvasi Üsküdar'da anılacak

Üsküdar Ülkü Ocakları Vakfı, 28 Aralık 2012 Cuma günü akşamı saat 19.30'da ülkücü hareketin abide şahsiyetlerinden Seyyid Ahmed Arvasi'yi düzenleyeceği program'la anıyor.

Seyyid Ahmed Arvasi Üsküdar'da anılacak
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Ülkü Ocakları Vakfı, 28 Aralık 2012 Cuma günü akşamı saat 19.30'da ülkücü hareketin abide şahsiyetlerinden Seyyid Ahmed Arvasi'yi düzenleyeceği program'la anıyor. Programda Kur'an-ı Kerim tilaveti ve günün ehemmiyeti hakkında konuşmalar yapılacak.

Üsküdar Ülkü Ocakları Vakfı tarafından yapılan açıklamada şöyle;

Üsküdar ülkü ocakları olarak Seyyid Ahmed Arvasi'yi ve fikirlerini özlemle yad ediyoruz.

Türk-İslam ülküsünün yılmaz neferlerinden olan Seyyid Ahmed Arvasi'nin hayatı, zorluklar ve mücadeleler içerisinde geçmiştir. İnandığı değerlerden hiçbir zaman için ödün vermeyen Arvasi Hoca, tıpkı ülküdaşları gibi azimle ve inançla yılmadan mücadele etti.

Arvasi Hoca'nın hiçbir karşılık beklemeden, ülkesinin mutlu yarınları için yaptığı bu kutlu mücadelenin mükâfatı ise, 1980 darbesiyle hapse atılmak olmuştur. Yayınladığı kitaplarla da, Türk Gençliği'nin geleceğine yön verdi. Günümüzde kendilerini aydın olarak niteleyen bir kısım insanların yaptıkları bölücülük hareketleri ifade özgürlüğü kapsamına girerken, Arvasi Hoca'nın Türk Milliyetçiliği fikri hapis hayatıyla cezalandırılmıştır. Seyyid Ahmed Arvasi, 31 Aralık 1988 tarihinde Hakk'a yürürken 56 yaşındaydı. Kısa sayılabilecek ömründe daima Türk-İslam ülküsü için yaşadı ve bu gayede durmadan, yorulmadan çalıştı. Ülkücüler olarak Seyyid Ahmed Arvasiyi gönüllerimizde yaşatmaya devam edeceğiz. Mekânın Cennet, ruhun şad olsun.

Okan Ertorun
Üsküdar Ülkü Ocakları Başkanı


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir