Boğaziçi'nde imar bilmecesi?

Çevreve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar Boğaziçi'nin imara açılacağı iddialarını yalanladı.

Boğaziçi'nde imar bilmecesi?
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Hürriyet gazetesi AK Parti Hükümeti'nin İstanbul'da Boğaziçi bölgesini imara açmaya hazırlandığını iddia etmişti. Ancak bugün bir açıklama yapan Bakan Bayraktar ''Sadece talepler var. Herhangi bir çalışma yok'' diyerek Hürriyet'in haberini yalanladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Yapı Denetim Kanun taslağında Boğaziçi öngörünüm alanının da imara açılacağı yönünde düzenleme olduğu iddiasına ilişkin, ''Bakanlık olarak İstanbul Boğaziçi ile ilgili, imarıyla ilgili bir çalışmamız yok. Sadece talepler var'' dedi.

Bayraktar, Ankara Sanayi Odası'nın kasım ayı meclis toplantısının ardından gazetecilerin Yapı Denetim Kanun taslağına ilişkin sorusunu yanıtladı.

Taslakta Boğaziçi öngörünüm alanının da imara açılacağı yönünde düzenleme olduğu iddiasına ilişkin Bayraktar, şunları kaydetti: ''Bakanlık olarak İstanbul Boğaziçi ile ilgili, imarıyla ilgili bir çalışmamız yok. Sadece talepler var. Bizim bir çalışmamız, taslağımız yok. Sadece talepler var, bu taleplere bakılıyor. Ama kesinlikle şu anda bizim Bakanlık ve hükümet olarak veya İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bir çalışması olduğunu bilmiyorum. Bir çalışmamız kesinlikle yok. Bizim değil o yazı. Varsa Bakanlığın bir imzası getirin bakalım. Bize ait değil.''

Hürriyet gazetesinde dün yeralan haberde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nn, Boğaziçi bölgesini imara açmaya hazırlandığı iddia edilmiş hatta Yapı Denetim Kanunu Taslağı'na eklenen yeni maddelerle koru, mesire yeri ve yeşil alan gibi özel mülkiyete ait parsellerde taban alanı yüzde 5'i ve bodrum hariç 2 katı geçmemek koşuluyla konut, ticaret merkezi ve turizm alanı yapılabileceğini duyurmuştu.

Ancak Bakan Bayraktar'ın açıklamasıyla bu iddialar yalanlandı.


Haber3.com


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

İstanbul

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi :
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir