300 kontenjan için 7 bin başvuru yapıldı

Eğitim sistemini 28 Şubat prangasından kurtaran 4+4+4 uygulamasıyla birlikte yeniden ortaokul kısmına öğrenci kabul etmeye başlayan İmam Hatip Liseleri'nde talep patlaması yaşandı

300 kontenjan için 7 bin başvuru yapıldı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Eğitim sistemini 28 Şubat prangasından kurtaran 4+4+4 uygulamasıyla birlikte yeniden ortaokul kısmına öğrenci kabul etmeye başlayan İmam Hatip Liseleri'nde (İHL) talep patlaması yaşandı. Katsayı uygulaması ve başörtü yasağı gibi darbe zihniyetini yansıtan yasakların ortadan kaldırılmasının da etkisiyle vatandaşların İHL'lere kayıt başvurusunda rekor seviyeye ulaşıldı. Sadece Üsküdar İHL'de kontenjanı 300 olarak belirlenen 9. sınıfa 7 bin öğrenci kayıt için başvurdu. Kayıt taleplerinin kontenjan seviyelerinin açık ara üstünde gerçekleşmesi nedeniyle İHL'ler kura yöntemine başvurdu.

300 kontanjen için kayıt patlaması
Üsküdar Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Köse, kısıtlı kontenjanlarla velilerin kayıt taleplerine cevap verememenin üzüntüsünü yaşadığını söyledi. Köse, bu yıl Üsküdar Anadolu Lisesi 9. sınıf kayıt kontenjanının 210 ile sınırlı olmasına rağmen başvuru sayısının 3 bini aşmasını beklediklerini söyledi. Köse, normal İHL'de kontenjanın 300 olmasına rağmen kayıt sonunda başvuru sayısının 7 bine ulaşabileceğini vurguladı. İHL'lerin 5. sınıflarına kayıt yaptıramayan velilerin çocuklarını uzak bölgelere göndermek istemediği için normal liselere kaydettirdiğini belirten Köse, ''Talebin çok olduğu bölgelere acilen yeni İHL'ler yapılmalıdır'' dedi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir