Geleneksel Engelliler Yaz Spor Okulu Başladı

Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Engelliler Yaz Spor Okulu Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın katılımıyla başladı.

Geleneksel Engelliler Yaz Spor Okulu Başladı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Engelliler Yaz Spor Okulu Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın katılımıyla başladı. Engelliler Yaz Spor Okulu etkinlikleri 9 Haziran ile 18 Temmuz tarihleri arasında Bağlarbaşı Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Yaz Spor Okulu'na 64 zihinsel, 30 otistik, 15 bedensel, 6 görme ve 9 çoklu engelli olmak üzere toplam 124 engelli çocuk ve genç katılacak. Bugün başlayan ve hafta içi 5 gün süreyle gerçekleştirilecek etkinlikte engelli sporcular uzmanlar tarafından eğitilecek.

Üsküdar Belediyesi 3. Geleneksel Engelliler Yaz Spor Okulu'nda, engelli çocukların kuvvet, dayanıklılık, hız, esneklik, vücut koordinasyonu, denge, el ve göz koordinasyonu, el ve ayak koordinasyonu, dönme, çömelme, kalkma, dikkat ve hafızalarını geliştirmeye yönelik faaliyetler gerçekleştirilecek.

KARA: ENGELLİLİK ÖNCE ZİHİNLERDE BAŞLAR
Çalışmaların, bireysel, beş ve on kişilik gruplar halinde çocukların engel gruplarına göre basitten zora doğru yapılacağı belirtilirken, Başkan Mustafa Kara, çocukların eğitiminde emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkan Kara, ''Engellilik önce zihinlerde başlar. Bu zihinlerdeki engelliliği ortadan kaldıracağız. Başbakanımızın 1994'te başlattığı koordinasyon merkezi ile başlayan, ardından meclise taşıdığı ve sonra da yasalar çıkardığı, evde bakımda ayrı maaşlar verdiği, özel rehabilitasyon merkezleri kurdurttuğu ve şimdi de istihdam alanlarını oluşturttuğu ve olimpiyatlara kadar gidecek bir çok organizasyonları beraber düzenleyeceğiz.'' dedi.

Kara, özel sporcularla 16 Haziran'da bir de piknik düzenleyerek Validabağ Korusu'nda biraraya geleceklerini de belirterek, ''Biz bir çok etkinlikte bulunuyoruz, fakat bu özel sporcularımızı ayrıca önemsiyoruz. 3 ayrı tesis yapıyoruz. Önce gönlümüzü açmamız lazım. Bunun için de özveriyle çalışmak gerek. Büyük bir özveri gösteren hocalarımıza çok teşekkür ediyorum.'' diye konuştu.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Spor

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir