Uluslararası Mesleki Eğitim Projesi Üsküdar'da başladı

Başbakanlık TİKA?İTO-MEB İşbirliği ile Başbakanlık organizasyonunda 7 Farklı ülkeden 25 kişilik grup 20 Mart 2012 tarihinde Üsküdar'da eğitimlere başladı.

Uluslararası Mesleki Eğitim Projesi Üsküdar'da başladı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Başbakanlık TİKA?İTO-MEB İşbirliği ile Başbakanlık organizasyonunda 7 Farklı ülkeden binlerce müracaat arasından seçilen ilk UMTEP Projesi 25 kişilik grup 20 Mart 2012 tarihinde Üsküdar'da eğitimlere başladı.

Dört yıl sürecek projenin ilk bölümü 15 Mart-15 Haziran 2012(üç ay) 370 saat
Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve İstanbul Ticaret Odası, Türkiye Mesleki Eğitim Kursları (TÜRKMEK) Projesi ile mesleki eğitimi yurt dışına taşıdı. İTO'nun da paydaşı olduğu ÖZİMEK meslek kurslarının yurt dışı örneği olan TÜRKMEK, Türkçe bilen nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla yurt dışından getirdiği öğrencilerle umut vaat ediyor. İTO ve TİKA arasında 3 Şubat'ta imzalanan protokol ile uygulamaya konulan projenin amacı, kalkınmakta olan dost ve kardeş ülkelerin istihdamının korunması, söz konusu ülkelerdeki Türk firmalarının da Türkçe bilen nitelikli eleman ihtiyacının giderilmesi olarak belirlendi. İlk etapta Azerbaycan, Özbekistan, Kosova, Ukrayna, Türkmenistan, Burkina Faso ve Kongo'dan 25 öğrencinin getirildiği projenin 4 yıl boyunca başka ülkelerden öğrencilerin gelmesiyle devam etmesi öngörülüyor. Projenin gerçekleştirildiği Üsküdar Ticaret Meslek Lisesi Müdürlüğü 4 yıl boyunca tüm eğitim öğretim ortamlarını kursiyerlerin yetiştirilmeleri için gerekli tedbirleri almaktadır.

Başbakanlık TİKA?İTO-MEB İşbirliği ile Başbakanlık organizasyonunda 7 Farklı ülkeden 25 kişilik grup 20 Mart 2012 tarihinde Üsküdar'da eğitimlere başladı.

Bu projenin uygulanması sonucu kursiyerlere uluslararası geçerliliği olan UMTEP-SERTİFİKA hazırlanarak 15 Haziran 2012 tarihindeki mezuniyet töreniyle I.Nolu proje tamamlanacaktır.

Projenin ayağını üstlenen MEB Üsküdar Ticaret Meslek Lisesi Müdürlüğü, kursların akademik programlarının hazırlanıp uygulanması, kursiyerlerin sosyal ve kültürel çevre ile oryantasyonu, tarihi, kültürel ve sosyal gezilerinin planlanarak uygulanmasını yürütmektedir. Okul Atölyelerinde teorik ve uygulamalı eğitimler dışında, İstanbul'da faaliyet gösteren ulusal ve uluslar arası şirketlerin uygulamaları da yapılan işyeri gezileriyle takip edilmektedir.

Başbakanlık TİKA?İTO-MEB İşbirliği ile Başbakanlık organizasyonunda 7 Farklı ülkeden 25 kişilik grup 20 Mart 2012 tarihinde Üsküdar'da eğitimlere başladı.

Projenin ortaklarından İTO(İstanbul Ticaret Odası), kursiyerlerin konaklama+yeme-içme+ulaşım ve atölye bilgisayarlarının temini ile kursiyerlerin aylık burslarını karşılamaktadır.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir