Yürüyüş Nedeniyle Boğaziçi Köprüsü Kapatıldı

Boğaziçi köprüsü ''Orijinal Kuzey Disiplin Yürüyüşü'' nedeniyle kapatıldı

Yürüyüş Nedeniyle Boğaziçi Köprüsü Kapatıldı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Bu yıl ikincisi düzenlenen Orijinal Kuzey Disiplin Yürüyüşü Boğaziçi Köprüsü'nde gerçekleştirildi.

Boğaziçi köprüsü ''Orijinal Kuzey Disiplin Yürüyüşü'' nedeniyle pazar günü saat 07.30'den itibaren yürüyüş sona erinceye kadar kontrollü olarak trafiğe kapatıldı.

Boğaziçi Köprüsü Kuzey Yol Anadolu'dan Avrupa Yakasına geçiş ve Anadolu Yakası Altunizade D-100 köprü katılım ile Beylerbeyi ayağı köprü girişinden Boğaziçi Köprüsü Kuzey Yolu takiben Yıldız-Beşiktaş Kavşağına kadar olan güzergah trafiğe kapatıldı.

Estonya Büyükelçiliği için gelenek haline gelen bu spor etkinliği Türkiye AB İşleri Bakanlığı, İstanbul Belediye Başkanlığı ve İstanbul Valiliği ile ortaklaşa ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Geçen sene ilki Ankara'da yapılan bu sene de Boğaziçi Köprüsü'ndeki yürüyüşe sporseverlerin katılımı yüksekti.

Sporseverlerin yanı sıra yürüyüşe Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ABD Büyükelçisi Francis Ricciardoneve eşi, Estonya Dışişleri Bakanı Urmas Paet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara da batonlarını alarak katıldı.

Boğaziçi Köprüsü gişelerinin 100 metre gerisinden start alan yürüyüş; Beşiktaş Yıldız yol ayrımında sona erdi. 07:30'da trafiğe kapatılan Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na geçiş, 10:30'da tekrar trafiğe açıldı.

Yürüyüş nedeniyle trafik sıkışınca köprüden geçmeye çalışan İstanbullular korna çalarak sporseverleri protesto etti.

Orijinal kuzey disiplin yürüyüsü nedir?
Kuzey disiplini yürüyüşü, Finlandiya'dan dünyaya yayılan bir spor. Bugün Almanya'da 1 milyondan fazla kişi bu sporu tercih ediyor. Ağır spordan hoşlanmayanlar, hayatında çok spor yapmamış olanlar bu yürüyüşü tercih ediyor.

Kuzey disiplini yürüyüş için iki batona ihtiyaç var. Bu disiplin için özel batonlar olsa da kayak batonları da aynı işi görüyor. Kuzey disiplini yürüyüşü vücudu bütünüyle çalıştırdığı için tercih ediliyor. Bu sporu yaparken yaklaşık 600 kas çalışıyor ki bu da, vücuttaki toplam kas iskeletinin yüzde 90'ı demektir.

Yürüyüşe Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'da batonlarını alarak katıldı.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Spor

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi :
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir