Eğitimde iki dev protokol imzalanıyor

4+4+4 Eğitim Sistemi'nin tartışıldığı şu günlerde Rehberlik Çalışmalarında da değişikliğe gidiliyor.

Eğitimde iki dev protokol imzalanıyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

4+4+4 Eğitim Sistemi'nin tartışıldığı şu günlerde Rehberlik Çalışmalarında da değişikliğe gidiliyor. Bu anlaşmaya göre artık eğitimde ''Pozitif Psikoloji ve Değerler Eğitimi'' uygulamalarına geçilecek.

Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iki önemli eğitim protokolü imzalanıyor.

Rehber öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen eğitimler kapsamında ''Pozitif Psikoloji Uygulamaları-EQ-Değerler Eğitimi'' ve ''Rehberlik Geliştirme Projesi'' işbirliği protokolleri imzalanacak.

T.C. Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul MEM arasında imzalanacak eğitim protokolleri ile okul rehberlik servislerinin asli görevlerinden başta gelen gelişim izleme takip ve yönlendirme alanlarında rehber öğretmenlerin akademik donanımlarının artırılması, öğrencilerin kişilik kaynaklarını tespit ve yönlendirmede yeni uygulamalar ile ilgili bilgi ve beceri kazandırılması planlanıyor.

Diğer yandan Üsküdar Üniversitesinin her iki projede de karşılıksız eğitim katkısı ile okul rehberlik servislerinin koruyucu ruh sağlığında ilk istasyon olma yönünde etkinliğinin artırılması hedefleniyor.

İmzalanacak protokolle İstanbul genelinde görev yapan rehber öğretmenlerin mesleki donanımlarının artırılması ve rehberlik hizmetlerinin hem kalitesinin artırılması hem de homojenitesinin de sağlanması planlanıyor.

POZİTİF PSİKOLOJİ UYGULAMALARI-EQ/DEĞERLER EĞİTİMİ PROTOKOLÜ

Protokol de nihai amaç;
''Proje'nin kısa vade hedefi; İstanbul ili genelinde ''Duygusal Zeka - Pozitif Psikoloji Uygulamaları'' başlığı altında eğitici eğitimleri düzenlemek ve katılan rehber öğretmenlere öğrencilerin kişilik kaynaklarının tespiti, farkındalık oluşturma ve bunları verimli kullanmaya yönelik mesleki uygulama içeriklerinin kazandırılmasıdır. Orta vade hedef ise bunu İstanbul ili genelinde yaygınlaştırmak ve uygulama rutinini oluşturmaktır. Uzun vade hedefler ise uygulama sonuçlarını da değerlendirerek basım aşamasında olan uygulama kitabının öğretmen el kitabı olarak tüm örgün eğitim sistemi içinde aktif kullanımını sağlamaktır.''

REHBERLİK GELİŞTİRME PROJESİ PROTOKOLÜ

Protokol de nihai amaç;
''Milli eğitim sistemimiz içinde geliştirilerek ülke genelinde uygulanabilir, temellendirilmiş bir program teşkil etmek yoluyla eğitimde eşitlik ve kalite adına rehberlik hizmeti sistemi oluşturulmasına katkı sağlamaktır.''

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilköğretim ve orta öğretim kurumlarında görevli tüm rehber öğretmenlerinin katılabileceği proje kapsamında 3'ü Anadolu 3'ü de Avrupa Yakası olmak üzere toplam 6 panel düzenlenecek.

Protokol kapsamında paneller İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bildirilecek tarihlerde yapılacak.

Protokol imza töreni 13 Nisan günü İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ve Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan arasında gerçekleştirilecek.

Yer : Üsküdar Üniversitesi Binası
Adres : Altunizade Mah. Haluk Türksoy Sok. No:14 ÜSKÜDAR
Tarih : 13 Nisan Cuma
Saat : 09:00 (Kayıt- İkram)

10:00 İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ve Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan arasında protokol imzalanması ve konuşmalar.


Hürriyet


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir