Her üç kişiden ikisi numarasını taşıdı ancak...

Cep telefonu aboneleri numara taşımayı çok sevdi. Ancak 30 milyondan fazla abone yeni operatörünü de beğenmedi.

Her üç kişiden ikisi numarasını taşıdı ancak...
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

65 milyondan fazla cep telefonu abonesi bulunan Türkiye'de, operatörünü değiştiren abone sayısı 41 milyonu aştı. Her 3 aboneden 2'si numarasıyla birlikte başka bir operatöre geçiş yaptı. Numarasını taşıyan 30 milyondan fazla abone ise gittiği operatörü de beğenmedi.

YAKLAŞIK 42 MİLYON ABONE OPERATÖRÜNÜ DEĞİŞTİRDİ
Telefon abonelerinin numarasını taşımadan hizmet aldığı operatörünü değiştirmesine imkan veren numara taşıma uygulamasıyla ilgili Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) verilerine göre, numara taşıma son 3 yılda hız kesmeden devam etti.

Cep telefonlarında numara taşıma uygulaması, 9 Kasım 2008 tarihinde başladı. 2008 yılında 563 bin, 2009'da 9 milyondan fazla, 2010 ve 2011 yılında ise yaklaşık 14'er milyon abone operatörünü değiştirdi.

Böylelikle, geçtiğimiz yılın sonu itibariyle Türkiye'deki 65.3 milyon cep telefonu abonesinden, numarasını taşıyan abone sayısı 41 milyon 210 bin 655'e ulaştı. Abonelerin yüzde 63'ü, bir başka deyişle neredeyse her 3 aboneden 2'si hizmet aldığı operatörü değiştirmeyi tercih etti.

Bunlardan 10 milyon 912 bin 935 cep telefonu abonesi, numarasını sadece 1 kez taşıdı. 30 milyondan fazla abone ise geçiş yaptığı operatörden de ayrılıp başka bir operatöre gitti. Bir başka ifadeyle operatörünü değiştiren her 4 kullanıcıdan 3'ü geçiş yaptığı operatörden de memnun kalmadı.

1.8 MİLYON KULLANICI DÖNÜŞ YAPTI
Operatörünü 2 kez değiştirenlerin sayısı 6 milyon 222 bin 398, 3 kez değiştirenlerin sayısı ise 1 milyon 818 bin 147 oldu. Türkiye'de Turkcell, Vodafone ve Avea olmak üzere 3 cep telefonu operatörü hizmet veriyor. Buna göre 1 milyon 800 binden fazla abone, daha önce ayrıldığı operatörlerden birine tekrar dönüş yapmış oldu.

BTK'nın numara taşıma istatistiklerinde, abonelerin 471'inin 20 kez numarasını taşıdığı yer aldı. Yani bu aboneler her operatöre ortalama 6 kez geçti ve ayrıldı. Numara taşımanın adeta çılgınlık boyutuna ulaştığını gösteren istatistiklerde 20'den fazla numarasını taşıyan abone sayısının 2 bin 206 olması da dikkati çekti.


ensonhaber


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Teknoloji

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir