Türkiye'nin Futbol Prensi yarışması başladı

Türkiye'nin Futbol Prensi seçilecek yetenekli genç 1 yıl boyunca İngiltere'de Liverpool Akademi'de eğitim görecek.

Türkiye'nin Futbol Prensi yarışması başladı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nun en önemli sosyal sorumluluk projelerinden olan ve TRT Spor kanalında yayınlanan Futbol Prensi Yarışması'nda final heyecanı başladı.

15 ilde yapılan elemelerin ardından İstanbul'da gerçekleştirilecek finaller sonrası Türkiye'nin Futbol Prensi seçilecek yetenekli genç 1 yıl boyunca İngiltere'de Liverpool Akademi'de eğitim görecek.

24 yetenekli gencin katıldığı finallerde Liverpool'un efsane ismi Ian Rush finalistlere destek olmak için İstanbul'a geldi. Beylerbeyi Stadı'nda gerçekleştirilen futbol testlerine katılan Ian Rush finalistlerle deneyimlerini paylaşıp moral verdi.

Türk futbolunun en önemli sorunlarından biri olan altyapı konusuna farklı bir bakış getiren çok önemli bir proje olan Futbol Prensi aynı zamanda gençleri hayalleriyle buluşturan bir yetenek yarışması.

TVK Medya tarafından hazırlanan ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Liverpool kulübünün işbirliği ile gerçekleştirilen Futbol Prensi, yetenekli gençlerin bulunması ve gerekli eğitimin verilip Türk futboluna kazandırılması adına çok önemli bir görev üstleniyor.

14-16 yaşlarındaki (01.01.1996 ve 31.12.1998 doğumlular) tüm gençlerin ücretsiz katıldığı Futbol Prensi'nde Konya, Kayseri, Erzurum, Trabzon, Samsun, Ankara, Gaziantep, Adana, Antalya, Denizli, İzmir, Bursa, Sakarya, İstanbul ve Diyarbakır olmak üzere toplam 15 şehirde il elemeleri gerçekleştirildi. Ülkemizin en ücra köşesindeki yetenekli gençlere kariyerleri için eşsiz bir fırsat sunan çok önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan Futbol Prensi programında eski İngiliz futbolcu ve alt yapı direktörü Ian Butterworth ve Paul Jones ile Ahmet Çakar ve Ali Ece jüri üyesi olarak görev yapıyor.


Ajansspor


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Spor

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir