Robot Teknolojileri Zirvesi Üsküdar'da yapıldı

Üsküdar Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen ve Türkiye'de bir ilki teşkil eden Robot Teknolojileri Zirvesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Robot Teknolojileri Zirvesi Üsküdar'da yapıldı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Bakan Ergün: ''Artık mazeret yok''
Üsküdar Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen ve Türkiye'de bir ilki teşkil eden Robot Teknolojileri Zirvesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün katılımıyla gerçekleştirildi. Bakan Ergün, zirvede Üsküdar'a bir Bilim ve Teknoloji Merkezi kurulacağı müjdesini verdi.

Alanında uzman akademisyenlerin, sektörün önde gelen firmalarının ve temsilcilerinin katıldığı ve bir görsel şölen halinde gerçekleştirilen Zirvede, Türkiye'deki Robot Teknolojileri ve Geleceği tartışıldı.

Zirvenin başlangıç konuşmasını yapan Bakan Nihat Ergün, bir ülkenin başarısının o ülkedeki insan ve kurumların başarısı ile ölçüldüğünü, başta üniversiteler olmak üzere kamu ve özel kurumların inisiyatif alarak yerel yönetimlerle işbirliği halinde bilim ve teknolojinin geliştirilmesinde işbirliği yapması gerektiğini ifade etti. Üsküdar Belediyesi'nin başta Gençlik Merkezi Projesi ile birlikte bu alanda önemli çalışmalara imza atarak örnek teşkil ettiğini söyleyen Ergün, günümüz teknolojisinde bilgisayarlı eğitimin başlamasıyla birlikte artık bilgiye ulaşmada mazeret kalmadığının altını çizdi.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Üsküdar Gençlik Merkezi Robot Teknolojileri Zirvesi'ne Ev Sahipliği Yaptı

Üsküdar'a Bilim ve Teknoloji Merkezi kuruluyor
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün konuşmasında 2012 yılından itibaren ülkenin her yerinde bilim ve teknoloji merkezleri kuracaklarını, bu alanda da örnek teşkil eden Üsküdar Belediyesi ile Anadolu yakasında işbirliği halinde olacaklarını söyledi. Robot teknolojilerinin toplumda herkesin ilgisini çektiğini ve robotların artık yapay zekaya sahip olmaya başladıklarını ifade eden Ergün, düşünen, problem çözen ve farklı durumlar karşısında çözüm üreten robotların geleceği şekillendireceğini belirtti.

Robot Teknolojileri Zirvesi'nde evsahibi sıfatıyla bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ise Üsküdar Gençlik Merkezi'nin Milli Eğitim Bakanlığı, kamu ve özel sektör ile koordineli olarak çalıştığını söylerken Başbakan Erdoğan'ın büyük önem verdiği 2023 vizyonunda teknolojinin ön planda yer aldığını, kendilerinin de bu nedenle gençliğe ve teknolojiye önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirtti. Kurtuluş Savaşları'nın artık teknoloji ile gerçekleştiğinin altını çizen Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Medeniyet Üniversitesi yanında bir bilim merkezi projesi düşündüklerini ve bu amaçla çalışmalarını büyük bir hızla sürdürdüklerini ifade etti.

İlkleri Buluşturan Panel
Organizasyonda Türkiye'nin ilk insansı robotunu yapan Doç. Dr. Kemalettin Erbatur, ilk endüstriyel robotunu yapan Hakan Altınay ve Türkiye'nin ilk yerli insansız hava aracını yapan Selçuk Bayraktar gibi isimler dikkat çekti.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Teknoloji

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi :
Bu sayfa 0.06 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir