ÜSKÜDAR BELEDİYESİ AVRUPA ŞAMPİYONU

Üsküdar Belediye Spor, Avrupa Kros şampiyonalarında 5 yılda 3 Avrupa şampiyonluğunun yanı sıra 2 Avrupa ikinciliği elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ AVRUPA ŞAMPİYONU
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

İspanya'nın Castellon kasabasında yapılan 33. Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonası'nda Üsküdar Belediyesi, Büyük Kadınlarda Avrupa Şampiyonluğunu kazandı. Üsküdar Belediye Spor, Avrupa Kros şampiyonalarında 5 yılda 3 Avrupa şampiyonluğunun yanı sıra 2 Avrupa ikinciliği elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

İspanya'da gerçekleştirilen şampiyonada Üsküdar Belediyesi, 2012 Avrupa Spor Başkenti olan İstanbul'u temsilen Avrupa'da yılın ilk büyük başarısına imza atarken, ferdi yarışmalarda 6 bin metrelik yarışta Belediye sporcularından Belaynesh Jemama altın, Aslı Çakır Alptekin ise gümüş madalya kazanarak tarih yazdı. Yarışta ayrıca milli sporcularımız Almitu Bekele Degfa, Bahar Doğan, Özlem Kaya ve Gülcan Mıngır da elde ettikleri derecelerle şampiyonluğa katkı sağlayan isimler oldular.

Üsküdar Belediye Spor, Avrupa Kros şampiyonalarında 5 yılda 3 Avrupa şampiyonluğunun yanı sıra 2 Avrupa ikinciliği elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

ŞAMPİYONLAR ŞEHRİ ÜSKÜDAR
Öte yandan Avrupa Şampiyonluğu'nu kazanan Üsküdar Belediyesi sporcuları kulüp başkanı Mecit Çetinkaya ve Başkan Danışmanı Sadık Albayrak ile birlikte elde ettikleri başarı sonrası Belediye Başkanı Mustafa Kara'yı makamında ziyaret ettiler. Düzenlenen törene ayrıca İstanbul İl Spor Müdürü Numan Güzey de katılırken bir konuşma yapan Mustafa Kara şunları söyledi:

''Avrupa'nın en büyük şehirlerinin, Büyükşehir Belediyeleri ve dünyaca ünlü spor kulüplerinin desteklediği takımların yarıştığı bir turnuvada, bir ilçe belediyesi takımı tarafından elde edilen 5 yılda 3 şampiyonluk ve 2 ikincilik çok önemli bir başarıdır. Gururla ifade etmeliyim ki, bu ve benzer başarılarımızdan sonra Avrupalı spor camiası, 2012 Avrupa Spor Başkenti olan İstanbul'un daha bir farkına vardılar. Sportif faaliyetlerimiz hakkında araştırmalar yapmaya, heyetler göndermek suretiyle, Raporlar hazırlamaya başladılar. Şehrimizi ve ülkemizi, gençlik ve spor camiamızı uluslararası arenada bu şekilde temsil etmek bizler adına, Üsküdarlılar adına bir gurur vesilesidir. Bizler de gençlerimizi sporla geleceğe hazırlamak için düşünüyor, plan ve projeler yapıp hayata geçirmek için çalışıyoruz. Bu anlamda, Toplumda Sporu Tabana Yayma adını verdiğimiz çok kapsamlı, sürdürülebilir bir proje hayata geçirdik. Bütün projelerimizin ana çatısını oluşturan ve yaklaşık olarak 3 yıldır devam eden proje, başta atletizm olmak üzere bütün spor branşlarında titiz bir şekilde uygulanmaya devam ediliyor. Üsküdar Belediyesi olarak sportif anlamdaki çalışmalarımızın ve başarılarımızın mihenk taşı ve özeti bu projedir. Üsküdar Belediyesi olarak projelerimizi elbette yerel düzeyde gerçekleştiriyoruz ancak gerçekleştirdiğimiz sportif etkinlikleri hiçbir zaman Üsküdar'la sınırlamıyoruz. Birçok sportif etkinliği, tüm İstanbul'la, tüm Türkiye'yle, hatta tüm dünyayla birlikte gerçekleştirerek gençlerimizin uluslararası bir vizyonla yetişmesi için de gayret serf ediyoruz. 8 ayrı branşta faaliyet gösteren Üsküdar Belediyesi Spor Kulübümüzü adı artık ''Şampiyonlar Şehri'' olarak anılan Üsküdar'ımız adına bir gurur ve onur vesilesi sayıyor, bu başarılarda emeği geçen tüm arkadaşlarımı bir kez daha kutluyorum.''

Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Mecit Çetinkaya ise yaptığı konuşmada uzun yıllardır kros dalında İspanyollar ve Portekizlilerin ellerinde bulundurdukları hakimiyete son verdiklerini, kros deyince akla artık Türkiye ve Üsküdar Belediyesi'nin geldiğini ifade etti. Üsküdar Belediyesi'nin kısıtlı imkanlara karşın iyi niyetle ve büyük bir azimle spora yatırım yaptığını, buna İl Spor Müdürlüğü'nün de büyük katkı verdiğini belirtti.

Konuşmalar sonrası Belediye Başkanı Mustafa Kara, Avrupa Şampiyonu sporcuları kutlayarak kazandıkları başarı nedeniyle tek tek kutlayarak ödüllendirdi.


Üsküdar 34Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Spor

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir