Açık Lise kayıtları için ''Cuma'' son gün

Çeşitli nedenlerle okuyamayan ve eğitimini dışarıdan tamamlamak isteyenler vatandaşlarımız için 'Açık Lise' kayıtlarının son günü...

Açık Lise kayıtları için ''Cuma'' son gün
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Çeşitli nedenlerle okuyamayan ve eğitimini dışarıdan tamamlamak isteyenler vatandaşlarımız için 23 Ocak Pazartesi başlayan ''Açık Lise'' kayıtları, 3 Şubat Cuma günü sona erecektir. Kayıtlar Türkiye genelindeki tüm Halk Eğitimi Merkezleri'nden veya Kültürlü Gençlik Derneği'nden yapılabilir.

Ülkemizde 6.1 milyonu okur-yazar olmayan 25 milyon insanımızın diploması yoktur! bu da ülke nüfusumuzun %35'i eder!

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kültürlü Gençlik Derneği Başkan Vekili Ayşe Vızvız; ''Gelişmiş ve modern bir Türkiye'ye giden yolun eğitimden geçtiğini belirterek, 2001 yılından bu güne kadar Türkiye genelinde yaptığımız kampanyalarla 200 bini İstanbul'da olmak üzere 700 bini aşkın kişi ''Açık Lise ve Açık İlköğretim'e'' kayıt yaptırdı. Şimdi ise sıra da yine bir ''Açık Lise'' kayıtları var. Daha fazla kişiyi okumaya çağırıyoruz'' dedi.

Kimler Başvurabilecek
Açık Öğretim Lisesi'ne, ilköğretim veya ortaokul mezunları ile lise ara sınıflardan ayrılan öğrencilerin başvuru yapabileceğini ifade eden Vızvız, ''Kültürlü Gençlik Derneği olarak ülkemizin kanayan yarası olan eğitim sorununu gidermek için yaptığımız çalışmalarda, 7 yılda 700.000 insanımızı Açık Öğretim vasıtasıyla eğitimle tanıştırdık. Bu sayının %59'unun bayan olması ayrıca sevindiricidir. Şimdi ise ''Cumhuriyetimizin 100. yılında diplomasız kimse kalmayacak'' hedefi ile yüz binlerce insanımızı eğitime kazandıracağız'' dedi.

Genel Başkan Vekili Vızvız ayrıca, ''Kültürlü Gençlik Derneği'nde gönüllü öğretmenler eşliğinde Açık İlköğretim ve Açık Lise öğrencilerine Fatih'te bulunan Genel Merkez binamızda gönüllü ders veriyoruz. İhtiyaç duyan tüm öğrencilere kapımız açık'' dedi.


İstanbul Ajansı



Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi :
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir