Son psikoloji konferansı Üsküdar'da yapıldı

2011 yılının son psikoloji konferansı Üsküdar Haydarpaşa Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi.

Son psikoloji konferansı Üsküdar'da yapıldı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi (KAGEM) işbirliğiyle düzenlenen ''Öğrenci-Ebeveyn ve Okul Merkezli Yapılacak Eğitsel ve Kültürel Aktiviteler'' başlıklı psikoloji konferansları dizisi kapsamında Üsküdar Haydarpaşa Anadolu Lisesi'nde bir konferans gerçekleştirildi.

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç.Dr. Sema Karakelle tarafından ''Okul hayatında başarılı olmak: ebeveynler olarak neler yapabiliriz?'' başlığı altında Psikoloji konferansları dizisinin sekizincisi Üsküdar Haydarpaşa Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkilileri, Üsküdar Haydarpaşa Anadolu Lisesi Müdürü Sn. Osman Nuri Ekiz, öğretmenler ve çok sayıda anne-babanın katıldığı konferans, oldukça verimli geçti.

Yrd. Doç. Dr. Sema Karakelle, okul öncesi çocukların yetiştirilmesi, eğitilmesi başta olmak üzere ilköğretim ve orta öğretim gençliğine yönelik olarak başarının ne olduğu, başarılı öğrencide bulunması gereken özelliklerin neler olduğu üzerinde durdu. Okulların, bireylerin sosyalleşmeleri ve bir meslek sahibi olarak toplumsal döngüye katılmak üzere hazırlandıkları kurumlar olduğunu vurgulayan Karakelle, okulların günümüzde çocuk ve gençlerin yetişmesinde ve geleceklerinin belirlenmesinde en etkili kurumlar haline geldiklerini belirtti.

Konferansla toplumun temel taşı olan ve toplumsal huzurun temelini oluşturan ''Aile'' bağlarının güçlendirilmesi, kişisel gelişim ve iletişim konularında farkındalıkların arttırılmasıyla sağlıklı bireyler ve bilinçli ailelerden kurulu sağlıklı bir toplum oluşturulmasına katkı sağlamak hedeflendi.

2011 yılında Bağcılar Kültür Merkezi'nde 21 Ocak tarihinde düzenlenen ''Okul Hayatında Başarılı Olmak: ebeveynler olarak neler yapabiliriz?'' sunumuyla başlayan konferanslar dizisi sırasıyla 23 Şubat tarihinde Esenler Kültür Merkezi'nde; 19 Mart'ta Silivri Kültür Merkezi'nde; 20 Nisan'da Beyoğlu Muammer Karaca Tiyatrosu Konferans Salonu'nda; 24 Mayıs'ta Küçükçekmece Kültür Merkezi'nde; 24 Ekim'de Zeytinburnu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde; 28 Kasım'da Çimento Müstahsilleri Birliği Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi-Ümraniye'de anne-babaların, öğrencilerin ve öğretmenlerin yoğun ilgisi ile gerçekleşti. Katılımcıların akıllarına zihinlerini kurcalayan konularla ilgili sorularına detaylı cevaplar bulabildiği konferanslar oldukça verimli geçti.


İBBPuan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir