THİMUN'un teması ''Değişim Rüzgarları''

Türkiye Uluslararası Model Birleşmiş Milletler Konferansı, Özel Üsküdar Amerikan Lisesi'nde başladı

THİMUN'un teması ''Değişim Rüzgarları''
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

THIMUN, Özel Üsküdar Amerikan Lisesi başladı
Lahey Uluslararası Model Birleşmiş Milletlere (THIMUN) bağlı olarak 18 yıldan beri Özel Üsküdar Amerikan Lisesi'nde düzenlenen Türkiye Uluslararası Model Birleşmiş Milletler Konferansı (THIMUN) başladı.

THIMUN Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Linda Dubock'un açılış konuşmasını yaptığı konferans 4 gün sürecek. Birleşmiş Milletler Örgütünün alt kuruluşlarından biri olan Lahey Uluslararası Model Birleşmiş Milletlere (THIMUN) bağlı olarak bu yıl 18'incisi düzenlenen ''Türkiye Uluslararası Model Birleşmiş Milletler Konferansı'' kapsamında, dünya sorunlarının, liselerden oluşturulan temsilciler tarafından tartışmaya açılacağı öğrenildi. Konferansın gerçekleştirildiği Sağlık ve Eğitim Vakfı'na bağlı Üsküdar Amerikan Lisesi'nin, Türkiye'de Uluslararası Model BM Konferansı düzenleyen tek okul olduğu açıklandı. Dört gün sürecek konferansa, yurtdışından 16 Türkiye'den ise 25 okuldan 450 öğrencinin katılacağı belirtildi.

ANA TEMA DEĞİŞİM RÜZGARLARI
Konferansın ana temasının ''Değişim Rüzgarları'' olduğu öğrenildi. Mısır, Almanya, Hollanda, İsrail, Katar, Belarus, İtalya, Yunanistan, Norveç, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki 16 okuldan gelerek oturumlara katılacak grupların, Türkiye'deki 25 okuldan gelecek temsilcilerle birlikte, dünyayı ilgilendiren konuları masaya yatıracağı anlatıldı. Gençlerin bu konuları tartışacağı ve sorunlara verimli çözümler üretmek için kafa yoracağı ifade edildi.

ARAP BAHARI YAŞANDI
Japonya'da yaşanan yıkıcı deprem ve nükleer reaktördeki sızıntı ile başlayan yeni yılda, Arap Baharı ve öğrenci eylemleriyle dünya çapında değişimler içine girildiği hatırlatıldı. Wall Street'i işgal et eylemlerinin, Avrupa'da özellikle Yunanistan'da yaşanan ekonomik darboğazın da konferansın konuları arasında olduğu ifade edildi.

ON KOMİTEDEN OLUŞACAK
Yetkililer, Türkiye Uluslararası Model Birleşmiş Milletler Konferansının 10 komiteden oluştuğunu, bu komitelerin arasında, ''Ekonomik - Sosyal'' , ''Güvenlik Konseyi'', ''Çevre'', ''Değişim Rüzgarları'', ''Silahsızlanma'', ''Bölgesel sınırlar'' ve ''İnsan Hakları''nın da bulunduğunu belirttiler. Komitelerin her birinin konularında son derece deneyimli öğrenciler tarafından yönetildiği, çalışmanın da öğrencilere, evrensel ve diplomatik bakış açısı kazandırmayı amaçlayan simülasyon olduğu vurgulandı. Özel Üsküdar Amerikan Lisesi Müdürü Eric Trujillo, THIMUN Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Linda Dubock'un konuşmalarının ardından, TIMUN Genel Sekreterleri Alperen Güman, Alp Ezgün ve Genel Kurul Başkanı Aslı Altınışık yönetiminde konferans başladı. Konferansın 11 Aralık 2011'de sona ereceği öğrenildi.


PostaPuan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir