Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Sabah
Milliyet Star
Yeni Şafak Türkiye

AK Parti kaybetti MHP kazandı mı?

İstanbul'da MHP'nin itirazı sonrası partinin yaptığı '1 milletvekili daha kazandık' açıklamasına AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan cevap geldi.

AK Parti kaybetti MHP kazandı mı?
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
Paylaş :
AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Abdullah Güler, MHP'nin İstanbul'a ilişkin seçim itirazıyla ilgili olarak, ''Henüz süreç devam ediyor. Bu süreç tamamlanmadan yapılan açıklama hukuki bir açıklama değil'' dedi.

Güler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul 1. bölgede 14 ilçe olduğunu belirterek, 298 sayılı ilçe sandık birleştirme tutanaklarına göre her sandığın ilçe seçim kurullarında tek tek girilmek üzere birleştirildiğini ve bu şekilde ilçenin oy toplamının ortaya çıktığını söyledi.

Ataşehir, Maltepe, Ümraniye, Çekmeköy, Kartal, Pendik, Kadıköy ve Üsküdar'da, kaydırma ve yanlışlık gibi maddi hatalar olduğu söylenerek itirazda bulunulduğunu ifade eden Güler, ''Seçim kurullarında bakıldı ve ilçe seçim kurulları ile birleştirme tutanaklarındaki rakamların birbirini tutmadığı, toplamda 1. bölgenin tamamında 757 oyun bazı partilere kaydırıldığı ortaya çıktı'' diye konuştu.

Güler, kendilerinin de Üsküdar, Kadıköy, Tuzla, Ataşehir ve Kartal'da bazı oy pusulalarının geçerli sayılması gerekirken geçersiz sayıldığının ortaya çıktığını belirterek, şöyle devam etti:

''Bu ilçelerde yapılan itirazlarda 120 oy geçerli sayıldı. Beykoz'da ise toplam 400 sandıkta geçersiz sayılan oylarımız var. Bununla ilgili itirazımız da kabul edildi, bugün saat 10.00'da bunun sayımı yapılacak. Bu düzeltmeler İl Seçim Kuruluna gidiyor. Bütün ilçelerin işlemi tamamlandıktan sonra tekrar sayım yapılacak. Gümrüklerde kullanılan oylarımız var. Bu oylar orana göre dağıtılıyor. Bu dağıtım da henüz oransal anlamda yapılmadı. Faruk Bal, hukukçu bir insan. İlçe seçim kurulları nihai karar merkezi değildir. Henüz total rakamlar belli değil. Gümrük oyları ve Beykoz'daki rakamlar belli değil. İl Seçim Kurulu birleştirme tutanağında 1 milyon 386 bin 356 oyumuz görünüyor. MHP'nin ise 259 bin 527 idi. İtiraz sonuçlarıyla bu rakamlar değişecek. Üstüne gümrük dağılımı yapılacak. Diğer işlemlerin ardından hangi partinin kaç milletvekili çıkardığı belli olacak. Henüz süreç devam ediyor. Bu süreç tamamlanmadan yapılan açıklama hukuki bir açıklama değil.''

Oransal manada dağılımları tahmin edebildiğini bildiren Güler, ''İstanbul 1. bölgede 16. sıradaki arkadaşımız Muhammet Bilal Macit'in milletvekili seçilme problemi yok. Seçilecek. Bizim aldığımız ve itirazlar noktasındaki sayıları, ayrıca gümrük dağılımının etkisini bilmedikleri için böyle bir hataya düştüklerini düşünüyorum'' dedi.


Haber 7Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Seçim 2011

En Çok Okunan Haberler

GOOGLE ÖZEL ARAMA

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Paylaş :
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : info@uskudar34.com
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.