Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Sabah
Milliyet Star
Yeni Şafak Türkiye

İstanbul'un hangi ilçesinde hangi parti aldı?

İstanbul meclise 85 milletvekili gönderdi. Yerel seçimde CHP'nin aldığı sahil ilçelerde AK Parti birinci çıktı.

İstanbul'un hangi ilçesinde hangi parti aldı?
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
Paylaş :
Ak Parti, İstanbul'da en büyük zaferini Sultanbeyli'de kazandı. CHP ise en yüksek oy oranını Beşiktaş'ta yakaladı.

BİRİNCİ BÖLGE:
Ak Parti, İstanbul birinci bölgede en çok oyu yüzde 68.85 ile Sultenbeyli'de aldı. BDP'nin desteklediği bağımsız aday Sebahat Tuncel yüzde 9.47 oyla ikinci oldu.

Ak Parti, Ümraniye'de oyların yüzde 57.96'sını aldı ve en çok oy topladığı ikinci ilçe oldu.

CHP ise en büyük üstünlüğünü Kadıköy'de kurdu, bu ilçede yüzde 58.2 oy oranına ulaştı.

İKİNCİ BÖLGE:
Ak Parti, bu bölgede en yüksek oyu yüzde 64.71 ile Esenler'de kazandı.

CHP, Beşiktaş'ta yüzde 64.17 ile açık ara birinci oldu.

ÜÇÜNCÜ BÖLGE:
Ak Parti, Arnavutköy'de yüzde 61.18 ile birinciliği büyük farkla aldı. Bağcılar da yüzde 60.42 oyla birinci oldu.

CHP, Bakırköy'de yüzde 57.52 oy aldı.

İSTANBUL'UN SAHİLLERİNDE DE AK PARTİ RÜZGARI
İki yıl önceki yerel seçimlerde belediye başkanlıklarını CHP'nin aldığı sahil ilçeler Silivri, Avcılar, Büyükçekmece, Kartal, Maltepe ve Ataşehir'de AK Parti birinci çıktı.

İstanbul meclise 85 milletvekili gönderdi. Yerel seçimde CHP'nin aldığı sahil ilçelerde AK Parti birinci çıktı.

TÜRKİYE genelinde CHP'nin etkili olduğu sahil kentlerinde yaşanan değişim İstanbul'un ilçelerine de sıçradı. Pazar günü yapılan seçimler genel değil yerel olsaydı 2009'da CHP'nin belediye başkanlığını kazandığı Silivri, Büyükçekmece, Avcılar, Maltepe, Kartal ve Ataşehir'de yönetimler değişecekti.

İSTANBUL genelinde yüzde 49.4 oy alan AK Parti 46 milletvekili çıkarırken, yüzde 31.2'de kalan CHP 29 milletvekili aldı. MHP yüzde 9.3'le 7 milletvekilini Ankara'ya gönderirken, BDP'nin desteklediği üç bağımsız da İstanbul'un yeni temsilcileri oldu.

Dört ilçede AK Parti bir ilçede CHP yüzde 60'ı aştı
39 ilçe arasında en büyük fark Sultanbeyli'de yaşandı. AK Parti en güçlü olduğu ilçede yüzde 68.8'i geçti. Arnavutköy, Esenler ve Bağcılar yüzde 60 sınırını geçen diğer ilçeler oldu. CHP ise en yüksek oyu yüzde 64.9 ile Beşiktaş'ta aldı. Kadıköy yüzde 58.2, Bakırköy yüzde 57.5 ile CHP'nin en yüksek oy aldığı bölgeler arasında yer aldı.

Konvoy oluşturup şehir turu attılar
Seçim başarısını şölen havasında kutlayan AK Partililer, araçlarıyla şehir turu attı. Çok sayıda partili, AK Parti il binası önünde toplandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi olmayan seçim sonuçlarını değerlendirdiği konuşması da çok sayıda partili tarafından izlendi. Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşcu da parti binası önünde kurulan dev ekranlardan Erdoğan'ın konuşmasını dinledi. Erdoğan'ın konuşmasının ardından parti binası önündeki kutlamalar şölen havasında devam etti. Çok sayıda partili araçlarıyla konvoy oluşturup, şehir turu attı.


Star GazetesiPuan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3

Seçim 2011

En Çok Okunan Haberler

GOOGLE ÖZEL ARAMA

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Paylaş :
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : info@uskudar34.com
Bu sayfa 0.11 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.