Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Sabah
Milliyet Star
Yeni Şafak Türkiye

CHP'nin açılımına inandılar

İstanbul'un muhafazakâr kesimlerinin yoğun olarak yaşadığı Fatih ve Üsküdar gibi ilçelerde bile CHP yükselen yıldız.

CHP'nin açılımına inandılar
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
Paylaş :

İstanbul'da CHP'nin eski İl Başkanı Gürsel Tekin önderliğinde başlatılan açılımlar, yerel seçimler için sandığa giden vatandaşları olumlu etkiledi. Başörtüsü ve kandil simidi dağıtan CHP'nin Pendik adayı Mehmet Salih Usta seçimi kaybetmesine rağmen partisinin oy oranını yüzde 2 oranında artırdı. Usta, oy oranının yükselmesinde açılımların önemli rolü olduğunu belirtiyor. Usta, bu tavrı kararlılıkla sürdüreceklerinin altını çiziyor.

Deniz Baykal'ın çarşaflı bayanlara rozet taktığı Eyüp'te oy oranı 2004'e göre yüzde 6,5 arttı. Denizli Belediye başkan adayı Hüsamettin Ataman da partisinin oyunu yükselten adaylar arasında. Ataman, seçim sloganı olarak 'İşi ehline verin' hadis-i şerifini kullanmıştı. Ataman, seçimi kaybetti ama partisinin oy oranını yüzde 3 artırdı.

Açılımlar AK Parti ve Saadet Partisi'nin kaleleri olarak gösterilen ilçelerde de kendisini gösterdi. Üsküdar'da CHP oy oranını önceki seçime göre yüzde 5,3 artırarak AK Parti'nin ardından ikinci oldu. Fatih'te de aynı tablo söz konusu. CHP, oylarını yüzde 8,1 oranında artırdı. Her mahalleye Kur'an kursu vaadinde bulunan CHP'li Sefa Sirmen, Kocaeli'nde ufak bir düşüşe rağmen partisinin oy oranını korudu. CHP'de en büyük hayal kırıklığı Ankara'nın Nallıhan ilçesinde aday gösterilen başörtülü aday Meryem Bıçkıcı oldu. CHP, bu ilçede ancak 3. olabildi. CHP'nin tarikat açılımı yaptığı Sultanbeyli'deki oy oranı da bir önceki seçime göre yüzde 1,5 oranında düştü.

Kaynak: Zaman

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Seçim 2009

En Çok Okunan Haberler

GOOGLE ÖZEL ARAMA

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Paylaş :
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : info@uskudar34.com
Bu sayfa 0.06 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.