Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Sabah
Milliyet Star
Yeni Şafak Türkiye

Erdoğan'ın oyunu aldı Başkan seçildi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oyunu kullandığı Üsküdar'da Belediye Başkanlığını partisinin adayı Mustafa Kara kazandı.

Erdoğan'ın oyunu aldı Başkan seçildi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
Paylaş :

Üsküdar’da kayıtlı 383 bin 840 seçmenin, 300 bin 50’si toplam 1.251 sandıkta oy kullanırken, resmi olmayan sonuçlara göre seçmenlerin 37,85’inin (113.399 ) oyunu alan AK Parti adayı Mustafa Kara Belediye Başkanlığı’nı kazanan isim oldu.

Mustafa Kara’yı CHP’den Sema Barlın yüzde 29,28’lik oy oranı ile takip etti. Seçimin iddialı ismi Saadet Partisi adayı Yılmaz Bayat ise her 5 seçmenden sadece 1 tanesinin oyunu alabildi.

Mustafa Kara sonuçların belli olmasının ardından yaptığı açıklamada; Üsküdarlı hemşerilerine kendisine gösterdikleri teveccüh nedeniyle teşekkür ederken, “Tarih ve Kültür Kenti Üsküdar’ı" yeniden tarih sahnesine çıkarmak adına çalışmalarına 30 Mart itibariyle başlayacaklarını ifade etti.

Mustafa Kara yaptığı açıklamada, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ilçesi Üsküdar’a yakışır bir başkan olacağını, geçmiş dönemde yaşanan sıkıntıları gidermek adına önceliği "Halkla İlişkilere" vereceğini, sorunları titizlikle ele alarak Üsküdar’ı Üsküdarlılarla birlikte el ele ve gönül gönüle yöneteceklerini vurguladı. Mustafa Kara ayrıca seçim süresince yaşadıkları en üzücü olayın Büyük Birlik Partisi Muhsin Yazıcıoğlu’nun geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybetmesi olduğunu ifade etti.

Mustafa Kara Kimdir?
Geçtiğimiz dönem Üsküdar Belediyesi’nde Belediye Meclis Üyesi olan ve İmar Komisyon Başkanlığı’nı yapan Mustafa Kara, 1968 yılında Kars’da doğdu. İnşaat Mühendisi olan Mustafa Kara 26 yıldan beri Üsküdar’da ikamet ediyor. Evli ve 4 çocuk babası olan Mustafa Kara birçok Sivil Toplum Kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak da görev aldı.

Kaynak: Haber 7


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Seçim 2009

En Çok Okunan Haberler

GOOGLE ÖZEL ARAMA

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Paylaş :
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : info@uskudar34.com
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.