AK Parti'den istifa etmişti, CHP'den aday oldu

2019 yılında AK Parti'den İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Üsküdar Meclis Üyesi olarak seçilen isim 2022'de partisinden istifa etmişti.

AK Parti'den istifa etmişti, CHP'den aday oldu
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

28 Mart 2022'de Ak Parti'den istifa eden ve bu tarihten itibaren bağımsız olarak meclis üyeliğini sürdüren Amine Cansu Çelik, CHP'nin Üsküdar meclis üyesi adayları listesinde 1. sırada gösterildi.

Amine Cansu Çelik 28 Mart 2022'de Ak Parti'den istifa etti

Soyadını değiştirdi

Amine Cansu Çelik, belediye meclis üyesi listelerinin açıklanmasının ardından CHP'den 1. sırada Üsküdar Belediye Meclis Üyesi adayı olarak gösterildi (Amine hanım evlendikten sonra Kaba olan soy ismini Çelik olarak değiştirmiştir. 2019 yerel seçimlerinde listelere Amine Cansu Kaba olarak geçmiştir).

Amine Cansu Çelik CHP Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Adayı oldu

İlçe örgütünden tepki

CHP Üsküdar Belediye Meclis üyesi listelerinin YSK'ya teslim edilmesinden sonra CHP listelerine 1. sırada aday gösterilen Çelik CHP İlçe örgütü içerisinde çok büyük tepkiye neden oldu.

Bilindiği üzere listelerin açıklanmasından yaklaşık 2 hafta kadar önce 11 Şubat Pazar günü CHP Üsküdar İlçe örgütü içerisinde meclis üyesi olmak isteyenler için ön seçim yapılmış ve 43 aday meclis üyeliği için yarışmıştı ve bu doğrultuda listeler belirlenmişti.

''Fifty - Fifty'' demokrasi şöleni

CHP Üsküdar İlçe örgütünün düzenlediği ön seçimin ardından ilçe üyelerinden aldığımız bilgilere göre 1-3-5 ve 7 gibi tek sıra adayları genel merkezin belirlediği, 2-4-6 ve 8 sıra aydaların ise ilçe başkanlığı tarafından yapılan ön seçim sonucunda belirlenen sıraya göre adayların yazıldığı bilgisini aldık.

Amine Cansu Çelik 2019 yılı yerel seçim çalışmaları

Çelik, genel merkez'in adayı

İlçe üyelerinde aldığımız bilgiye göre Amine Cansu Çelik'in 1.'cı sıradan aday gösterilmesi ve ön seçime girmemesi ardından İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yada kurmayları tarafından listeye eklenmiş olduğu düşünülmekte...


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Seçim 2024

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir