Üsküdar Belediye Başkanı ve Adayı Hilmi Türkmen projelerini tanıttı

Üsküdar Belediye Başkanı ve Adayı Hilmi Türkmen 2024 yerel seçim startını Çavuşdere Spor Sarayı'nda Üsküdarlılarla birlikte verdi. Çok sayıda Üsküdarlının yanı sıra sivil toplum kuruluşları, siyaset ve medya dünyasından temsilciler de tanıtım toplantısında yer aldı.

Üsküdar Belediye Başkanı ve Adayı Hilmi Türkmen projelerini tanıttı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

AK Parti Üsküdar Belediye Başkanı ve Adayı olan Hilmi Türkmen'in bir hayli coşkulu geçen tanıtım toplantısında gelecek dönem projelerini de bir video film gösterisiyle tanıttı. Yeni dönemin öne çıkan başlıca projeleri, gençlik kampı ve kültür merkezleri, çok amaçlı tesisler, parklar, yeni yeşil alanlar, hastane ve yaşam alanları, yurt projeleri ve tüm kesimlere dokunan sosyal projeler olacak.

Göreve geldiği günden bu yana gerçekleştirdiği eserlerle Türkiye'de örnek alınan ve yeniden Cumhur İttifakının adayı olarak gösterilen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yeni dönemde hayata geçirmeyi planladığı projelerini tanıttı. Çavuşdere Spor Sarayı'nda gerçekleştirilen ''Proje Tanıtım Toplantısı''nda Hilmi Türkmen'i salonu dolduran kalabalık, ellerinde Türk bayrakları ve sloganlarla karşıladı. Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz, Milletvekilleri Hasan Turan, Müşerref Pervin Tuba Durgut ve çok sayıda Üsküdarlının yanı sıra sivil toplum kuruluşları, siyaset ve medya dünyasından tanınmış isimler de toplantıda Türkmen'e destek verdi.

Başkan Hilmi Türkmen'in iki dönem belediye başkanlığı görevi sırasında gerçekleştirdiği projelerin yer aldığı bir film gösterildi. Engelsiz Yaşam Merkezi'nden Nevmekan'lara, spor salonlarından Millet Bahçelerine, Valide Sultan Gemisi'nden Bilim Üsküdar'a, Down sendromlu gençlerin çalıştığı Tebessüm Kahvesi'nden yaşlıların buluştuğu İkinci Bahar Kahvesi'ne kadar imza atılan sayısız projeler salonda bulunanlar tarafından alkışlarla izlendi.

Türkmen, ''20 yıldır şehr-i Üsküdar'ın hizmetinde ve emrindeyim''

Tanıtım toplantısındaki konuşmasına ''Ben deniz 2 dönem başkan yardımcısı, 2 dönem de başkan olmak üzere, 20 yıldır şehr-i Üsküdar'ın hizmetinde ve emrindeyim'' diyerek başlayan Türkmen, ''Belediyecilikte bir Üsküdar Modeli'' oluşturduklarını söyledi. 5 yılda taahhüt ettiklerinin fazlasını gerçekleştirmenin mutluluğuyla yeniden Üsküdarlıların huzuruna çıktığını belirten Türkmen; ulaşım, kültür, eğitim, yeşil alan ve sağlık alanında gerçekleştirdikleri projelerle, bu güzel şehre yeni eserler kazandırmaya devam edeceklerini ifade etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Üsküdar Belediye Başkanı ve Adayı Hilmi Türkmen projelerini tanıttı

Başkan Hilmi Türkmen sözlerini şöyle sürdürdü; ''Bu 10 yıllık periyotta AK belediyeciliğin gerektirdiği vizyonu, aşkı, gayreti ortaya koyduk. Yepyeni fikirlerle Üsküdar'a kalıcı eserler, kalıcı çözümler armağan ettik. Belediyecilikte bir Üsküdar Modeli olsun, akıllarda, literatürde yer etsin, iz bıraksın istedik. Peki, bu nasıl oldu, nasıl başardık? Elbette kolay olmadı. Ama neticede bu 10 yılda eksikleri tamamladık, hataları bertaraf ettik, güzellikler ürettik, mevcut güzellikleri de çoğalttık. Gençleri, kadınları, dezavantajlı insanlarımızı, tarihi, mimariyi, geçmişi ve geleceği, kültür ve sanatı hep en ön sıraya koyduk. Toplumun gerçeklerini, gündemini sahiplendik, takip ettik. Bir ihtiyaç varsa, gördüysek, bu bizim işimizdir, değildir demedik, yaptık.''

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen konuşmasında, ''Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığı ile başlayan ve İstanbul'da başlayıp bütün Türkiye'yi kapsayan yerel yönetim devrimi, bizim vizyonumuzun da temelidir'' dedi.

Türkmen, ''Kamu kaynaklarını yine kamu için kullanan, yeni kaynaklar üreten, pansuman değil tedavi yapan, ameliyat yapan, gerektiğinde neşter kullanan, insanımızı, şehrimizi, tarihimizi ve yarınımızı düşünen bu büyük vizyonun takipçisi olmaktan da öte Üsküdar, bu vizyonun vitrin şehirlerinden biri oldu. 10 yıldır bütün enerjimizle bunun için çalıştık. Bayrağı yukarı, daha yukarı taşıdık. Bizden sonra gelecek olanlara, bu aziz emaneti en güzel biçimde teslim etmek için çalıştık.'' diye konuştu.

Üsküdar'da sadece Türkiye değil, dünyaya örnek olabilecek bir vizyon ve anlayışla belediyecilik hizmeti vermek için çalıştıklarını söyleyen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ''Altyapıdan eğitime, sosyal hizmetlerden spora, şehircilikten kültür ve sanata birçok alanda Türkiye'ye örnek olmuş çözüm ve eserlerimizle huzurunuzdayız. Bütün bunları bizim bir kâğıtta yazılı olmayan ama kalplerimize, zihnimize kazınmış iki ilkemiz doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Birincisi Üsküdarlıların hayatını kolaylaştırmak ikincisi ise Üsküdarlı olma bilincini, neşesini sürdürmek...'' dedi.

Üsküdar'daki hizmetlere ilişkinde bilgilrt paylaşan Hilmi Türkmen, ''500 bini aşan nüfusumuz var. Gündüz milyonlarca insanın geçtiği bir yer burası. Bazı özel günlerde Üsküdar'a gelen giden sayısı günlük 3 milyona ulaşıyor. Temizlik konseptimizi buna göre düşünüyoruz. Atık yönetimini buna göre tasarlıyoruz. Vapur, motor, metrobüs, metro, Marmaray, otobüs, minibüs hatlarının başlangıç ya da aktarma noktaları Üsküdar'da. Bu büyük trafiğin kazanımlarını artırmayı başardık. Yükünü azaltacak önlemleri aldık. Üsküdar'ın ekonomik büyüme grafiği her zaman yükseliyor. Bunu ticarette, emlakta, eğitimde, sağlıkta çıplak gözle görebiliyoruz. Yıllarca ''geçilen'' bir ilçe olmanın sıkıntısını yaşadık. Son yıllarda ise yerli yabancı turistin göz bebeği haline gelen, gezilen, kalınan bir yer olduk. Sosyal hizmet anlayışımız ile Türkiye'den ve dünyadan birçok ödül kazandık.'' dedi.

Kentsel Dönüşüm Yeni Dönemde Dahada Hızlanacak

Yoğun alkışlar ve sloganlar eşliğinde kürsüden inen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in konuşmasının ardından yeni dönemde yapılacak dev projeleri anlatan bir video gösterisi sunuldu. Türkmen'in yeni dönem projelerinde kentsel dönüşüm çalışmaları öncelikli olacak. Çamlıca çevresi, Kirazlıtepe ve farklı bazı mahallelerde Türkiye'de örnek gösterilen kentsel dönüşüm projelerini hayata geçiren Türkmen, yeni dönemde de yine kentsel dönüşüme ağırlık verecek. Riskli yapılar ve mahalleler depreme dayanıklı modern konutlara dönüştürülecek.

Yeni dönemin öne çıkan diğer başlıca projeleri ise gençlik kampı ve kültür merkezleri, çok amaçlı tesisler, parklar, yeni yeşil alanlar, hastane ve yaşam alanları, yurt projeleri ve tüm kesimlere dokunan sosyal projeler olacak..


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Seçim 2024

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir