Yeniden Refah Partisi Üsküdar Belediye Başkanı Adayı Turgut Sadıkoğlu oldu

Yeniden Refah Partisi Üsküdar Belediye Başkanı Adayını düzenlediği basın toplantısı ile duyurdu. Üsküdar Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Turgut Sadıkoğlu düzenlenen toplantıda, projelerini ve düşüncelerini yerel basınla paylaştı.

Yeniden Refah Partisi Üsküdar Belediye Başkanı Adayı Turgut Sadıkoğlu oldu
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Yeniden Refah Partisi Üsküdar yerel seçim çalışmalarına ''Şehrine sahip çık mahallene sahip çık. Ahlaklı Belediyecilik'' sloganı ile başladı. Üsküdar Belediye Başkan Adayı Turgut Sadıkoğlu 11 Şubat Pazar günü yapılan toplantıda, projelerini ve düşüncelerini yerel basınla paylaştı.

Yeniden Refah Partisi Üsküdar Belediye Başkan Adayı Turgut Sadıkoğlu Üsküdar'a dair çözüm önerilerini anlattı.

Milli Görüş hakkında açıklamalar sonrası mikrofon Yeniden Refah Partisi Üsküdar Belediye Başkan Adayı Turgut Sadıkoğlu'na verildi projelerini ve düşüncelerini paylaştı.

Yeniden Refah Partisi Üsküdar Belediye Başkan Adayı Turgut Sadıkoğlu projelerini ve düşüncelerini paylaştı.

Kentsel dönüşüm ve depreme konularına dikkati çeken Sadıkoğlu, ''Üsküdar'ın tarihi yapısı ve çarpık kentleşmenin bizlere vermiş olduğu deprem korkusu, Yavuztürk Ünalan ve Güzeltepe gibi örnekleri çoğaltacağımız, Kentsel dönüşümde arka plana itilmiş ön planda rantsal dönüşüme kurban giden birkaç mahalle ile göz boyama devrine artık son diyoruz. Rantsal dönüşüm değil, Kentsel dönüşüm için kollarımızı sıvamış bulunuyoruz. Kentsel dönüşümde Ada bazlı yapılanmaya öncelik vereceğiz.'' dedi.

Trafik sorununada değinen Sadıkoğlu, ''Üsküdar sahilinden Çengelköy'e geçmek isteyen vatandaşlarımızı köprü trafiğinden kurtarmak en büyük hedefimizdir'' dedi.

Sadıkoğlu, ''2023 yılı onaylanan Belediye bütçeleri arasında 3 milyar 300 milyon lirayla, en yüksek bütçe Üsküdar Belediyesinin olmuştur. En düşük bütçe ise 107 milyon lirayla Adalar ilçesinin olmuştur.

Biz hizmete gönüllü değil görevliyiz derken. Belediye işi gönül işi diyenlerin gönülsüzlükleri Üsküdar'ımıza 5 yılını daha kaybettirmiştir. Hizmetin gönülle değil, icraat ile bir askerin aldığı komut gibi görevimizin başında kılı kırk yararcasına mahalle halkına ve esnafına refah bir Üsküdar'ı yaşatmak deprem korkusunu bitirmek sosyal belediyeciliği Üsküdar'ın her noktasına nüfus ettireceğiz.

Şehrine sahip çık ki, Mahallene sahip çıkasın, mahallene sahip çık ki, ailene sahip çıkasın'' diyerek konuşmasına devam etti.

Yeniden Refah Partisi olarak yapacaklarınada değinen Sadıkoğlu, ''Bizler tıpkı Osmanlı payitahtında bulunan şimdi ise kulağa ilginç gelecek Öğrencilere Alfabe Vakfı, Yetimlere Yazlık Elbise Vakfı, Öğrencilere Bayramlık Elbise Vakfı, Mahalle Fakirlerini Gözetme Vakfı, Fakir Kızlara Çeyiz Vakfı gibi vakıflar ile toplumun komşusu aç iken tok yatan bizden değildir düsturu ile günümüz sivil toplum kuruluşları ve vakıfları ile birebir görüşmeler düzenleyerek gerekli ortamın oluşturulmasında rol oynayacağız. Özlenen belediyecilik ve mahalle adabını yeniden Üsküdar'ımıza kazandıracağız.'' dedi.

2019 yılında yapılan yerel seçimleri ve adayların vaadlerini hatırlatan Sadıkoğlu, ''Şimdiki belediye yönetiminin 2019 yılında vermiş olduğu 41 maddelik seçim vaatleri arasında Yavuztürk kentsel dönüşüm, harem otogarı, nostaljik tramvay, sit alanı imarı getirilmesi, beylerbeyi Küplüce mısırlı millet bahçesi projesi gibi daha bir çok vaadin yerine getirilmemesi ile her dönemde olduğu gibi bu dönemde de söz verilen vaatlerin yerine getirilmeyişi belediyecilik anlayışlarının pekte gönüllü olmadıklarının ortaya koyan en büyük unsurlarından bir tanesidir.'' dedi.

Konuşmasını diğer partilerin adayları ve seçim çalışmalarıyla ilgili dilek ve temennilerle devam eden Sadıkoğlu, ''31 mart yerel seçimlerinde Üsküdar nezdindeki tüm partiler adına adil adaletli bir seçim dönemi geçirmelerini temenni ediyor. Bölmeden bölüştürmeden kin ve nefret duyguları güdülmeden nezaket kuralları çerçevesinde seçim çalışmaları yürütülmesini temenni ediyoruz.

Yeniden Refah Partisi Üsküdar Belediye Başkan Adayı Turgut Sadıkoğlu projelerini ve düşüncelerini paylaştı.

Özetle; İlçemizin sorunlarına odaklanarak çözüm önerileri sunmak ve birlikte hareket etmek. Güçlü bir yerel yönetim oluşturmanın temeli olacaktır. Bu seçim sürecinde bizler bir araya gelerek Üsküdar ilçemizin geleceğini şekillendirme ve yön verme fırsatıdır.

Adil, şeffaf, yaşanabilir, ahlaklı ve demokratik bir şekilde, Torpilin, Bankamatik memurun, zulmün, Yoksulluğun, LGBT, Rüşvet, Adaletsizliğin, Başıboş köpeklerin, Şatafatın, Yıkımın, Tembelliğin, Sokakta ve Parkta uyuşturucunun artık son bulacağı daha güzel bir Üsküdar için el birliğiyle hep birlikte çalışalım.'' diyerek tamamladı.

Kaynak : Çengelköy Gazetesi


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Seçim 2024

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir