İYİ Parti Üsküdar Belediye Başkanı Adayı Prof. Dr. Ertaç Ergüven oldu

İYİ Parti'nin Üsküdar Belediye Başkan Adayı Akademisyen Prof. Dr. Ertaç Ergüven oldu.

İYİ Parti Üsküdar Belediye Başkanı Adayı Prof. Dr. Ertaç Ergüven oldu
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Aday adaylığı sürecinde Üsküdar İYİ Parti'den aday adayı olan akademisyen Prof. Dr. Ertaç Ergüven'in adaylığını sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile duyurdu.

Ertaç Ergüven, İYİ Parti Üsküdar Belediye Başkan adayı olduğunu şu sözlerle duyurdu; ''İYİ Parti Üsküdar Belediye Başkanı adayı olarak huzurunuza çıkmanın onurunu ve heyecanını yaşıyorum. Tüm Üsküdarlı hemşerilerimi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.'' dedi.

İYİ Parti'nin Üsküdar Belediye Başkan Adayı Akademisyen Prof. Dr. Ertaç Ergüven oldu.

Prof. Dr. Ertaç Ergüven kimdir?

İTÜ İnşaat Fakültesi Mezunu olan ergüven, akademik hayatı boyunca aralıksız olarak İTÜ'de çalıştı. İzinli olarak yurt dışında TÜBİTAK teşvik bursiyeri olarak bulundu. 1984-86 yılları arasında Massachusetts Institute of Technology (MIT)'de misafir araştırmacı, Petrol üretim teknolojileri (Hydraulic Fracture Modeling) üzerinde çalıştı. 1991-93 tarihleri arasında Almanya'da Th Darmstadt'da Alexander von Humboldt bursiyeri olarak misafir profesör statüsünde çalıştı. İTÜ'de 25 yıl profesör olarak hizmet verdikten sonra 2018 yılında emekli oldu.

Deprem dalgalarının yayılımı, Yapı-Deprem Etkileşimi, Petrol Depolama sistemlerinin Deprem Davranışları, Tarihi Yapıların Deprem Güvenlikleri, Mevcut Yapıların Depreme karşı güvenliklerinin tayini, Metro hatlarındaki yapıların güvenliklerinin araştırılması konularında araştırma ve çalışmaları vardır. Akademik hayatı boyunca çok sayıda SCI-Index'de yayınlanmış makalesi, Hakemli dergilerde yayınları ve katıldığı kongreler mevcuttur. Sayısız Yüksek Lisans tezi yönetmiş ve sonuçlandırmıştır. Dört adet doktora tezi yönetmiştir. Üniversitede Deprem Yürütme Kurulu Üyeliği ve bir dönem Üniversitede Senato Üyeliği ve Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Özellikle Enstitü Müdürü olduğu dönemde Van Depremi çalışmalarında etkili ve başarılı hizmetler yapmıştır. Burada özellikle ekibi ile birlikte özel ve kamu binalarında yapıların deprem sonrası mevcut durumlarının tayini ve mümkün olanların güçlendirilmesiyle ilgili çalışmalar yapmıştır.

Kaynak : https://web.itu.edu.tr/erguvener/, Çengelköy Gazetesi


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Seçim 2024

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir