İyilik Müzayedesi'nde Üsküdar'a bereket yağdı

Üsküdar Belediyesi tarafından koleksiyoner Yusuf İyilik'in kendi koleksiyonundan seçtiği eserlerin satışı için düzenlenen ''İyilik Müzayedesi'' iş insanlarının katılımıyla 10 Haziran Cuma akşamı Nevmekân Sahil'de gerçekleşti.

İyilik Müzayedesi'nde Üsküdar'a bereket yağdı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Ünlü Şef Ömür Akkor'un sucunuluğunu yaptığı müzayedeye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İlim ve Fazilet Vakfı Başkanı Mahmut Ekşi başta olmak üzere çok sayıda bağışçı katıldı.

Üsküdar'da Akülü Aracı Olmayan Engelli Kardeşim Kalmayacak!

Akşam yemeği ile başlayan gecede açılış konuşmasını yapan Üsküdar Başkanı Hilmi Türkmen, ''Anayasamızda dört yerde milli dayanışma ifadesi vardır. Girişte devletimizin tanımında geçer.  Milletvekili yemininde, Cumhurbaşkanının yemininde ve Diyanet İşleri Başkanlığınım görevlerinden biri olarak. Tabii en temelde bizim kalbimizde, tabiatımızda olan bir duygu bu. Ve bilhassa bu küresel salgın döneminde varlığı, değeri daha çok anlaşılmış bir duygu. Devlet ve toplum olarak hem ülkemizin her şehrinde, her sokağında insanlara nasıl ulaştığımızı hem de dünyanın farklı ülkelerine nasıl yetiştiğimizi tüm dünya gördü. Bu onur bizim evlatlarımıza bırakacağımız bir mirastır. Yardımlaşmanın, dayanışmanın büyüğü, küçüğü olmaz. Yerini bulan, bir derde çare olan her yardım amacına ulaşmış demektir. Bu noktadan hareketle bugün yardımlaşma geleneğimizin bir parçası olarak bu anlamlı müzayedeyi düzenlemek istedik. Maksadımızın ne olduğu aşikâr ve herkesin malumu. Yusuf İyilik'in bağışladığı 50 adet eserin satışından elde edilecek tüm gelirle ihtiyaç sahiplerine akülü araba alacağız. Sizler adına, sizlerin desteğiyle. Bizler hayırda yarışmakla mükellef bir toplumuz. Bugünkü müzayedemiz de inşallah hayırlara vesile olacaktır. Tekrar hoş geldiniz. Katılımınız için çok teşekkür ederim.'' şeklinde konuştu.

Üsküdar'da Akülü Aracı Olmayan Engelli Kardeşim Kalmayacak!

Bağışların bereket gibi yağdığı gecede 745 akülü sandalye için bağış toplandı. Gecenin sonunda sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan Başkan Türkmen, ''Geliriyle engelli kardeşlerimize akülü sandalye alacağımız İyilik Müzayedesi'nde Üsküdar'a bereket yağdı, tam 745 akülü araç için bağış toplandı. Daha net ifade edelim; Üsküdar'da Akülü Aracı Olmayan Engelli Kardeşim Kalmayacak!'' ifadelerini kullandı.


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir