İstanbul'da metro ağı 900 km'yi aşacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı 2024 sonunda İstanbul'daki metro ağının 900 kilometreyi aşacağını söyledi.

İstanbul'da metro ağı 900 km'yi aşacak
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

İETT'nin düzenlediği Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyumu ve Fuarı TRANSIST 2015 başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı dünyanın önden gelen ulaşım firmalarının katıldığı TRANSIST 2015'in İstanbul'da yapılmasının çok önemli olduğunu söyledi.

2024 yılında 900 kilometreden fazla metro ağı olacak

144 yıldır İstanbul'un ulaşımında hizmet veren İETT'nin bir marka haline geldiğini söyleyen Baraçlı, İstanbul'a yapılan ulaşım yatırımları sayesinde metro ağının 2019'da 430 km'yi, 2024'te ise 900 km'yi aşacağını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak "TAKSİ 134" projesini hayata geçirmek istediklerini söyleyen Baraçlı, proje ile tüm taksilerin tek merkezden yönetileceğini vurguladı.

Gelecekte İstanbul'daki günlük nüfus hareketinin 45 milyona çıkacağının tahmin edildiğini belirten Baraçlı, bu amaç doğrultusunda çevreye duyarlı ulaşım sistemleri geliştirdiklerini söyledi.

Toplu ulaşımı kullanan ünlü isimler ödüllendirilecek

Bu yıl 8.'sini düzenledikleri fuar sayesinde 100 yakın firmanın bir araya geldiğini söyleyen İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci fuarın bu yılki temasının planlama, verimlilik, parklanma ve alternatif ara ulaşım modları olduğunu söyledi.

Çalışmanın akademik ayağını Yıldız Teknik Üniversitesi ile birlikte yürüttüklerini anlatan Kahveci, sanattan spora kadar toplu taşımayı kullanan ünlü isimleri ödüllendireceklerini söyledi.

İstanbul Ajansı


Puan Ver 0Puan Ver 0Puan Ver 0Puan Ver 0Puan Ver 0

İstanbul

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir