Üsküdar'ın Gönül Sofrası Iğdır'a uzandı

Ramazan boyunca 13 farklı noktadaki iftar çadırları, sokak iftarları, sahur programları ve Enderun teravihleriyle rahmet ve bereket ayının başka bir iklimde yaşandığı Üsküdar'dan Iğdır'a kardeşlik köprüsü kuruldu.

Üsküdar'ın Gönül Sofrası Iğdır'a uzandı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in talimatıyla birlikte ''Üsküdar'dan Iğdır'a Kardeşlik İftarı'' projesi Iğdır Valiliği ile birlikte hayata geçirildi.

Şehri merkezindeki Zübeyde Hanım Bulvarı üzerinde Üsküdar'dan Iğdır'a uzanan kardeşlik eli binlerce Iğdırlıyı ''Gönül Sofraları''nda buluşturdu.

Kur'an-ı Kerim tilaveti sonrası okunan ezanla birlikte Iğdırlılar dualar eşliğinde toplu olarak oruçlarını açtılar.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in talimatıyla birlikte ''Üsküdar'dan Iğdır'a Kardeşlik İftarı'' projesi Iğdır Valiliği ile birlikte hayata geçirildi.

ÜSKÜDAR'DAN IĞDIR'A KADAR KARDEŞLİK BAĞI

Açılan oruçlar sonrası Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in Iğdırlılara yönelik; ''Üsküdar'dan Iğdır'a Kardeşlik İftarı'' projesiyle birlikte ''Üsküdar ile Türkiye'nin en doğusunda yer alan Iğdır'la bir kardeşlik iftarı bağı bir gönül köprüsü kurmayı arzu ettik'' mesajı kürsüden okundu.

Yapılan konuşmaların ardından program Iğdır Müftülüğü İlahi Grubu'nun okuduğu ilahilerle sona erdi.

IĞDIRLILARDAN BAŞKAN TÜRKMEN'E TEŞEKKÜR

Başkan Türkmen'in mesajının okunmasının ardından kürsüye gelen Iğdır Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen ise Ramazan ayının Osmanlı'da bir yaşam kültürü olduğuna vurgu yaparak, ''Üsküdar Belediyemizin bugünkü etkinlikte büyük katkıları oldu. Iğdırlı kardeşlerimize gönül sofralarını açtılar. Bizim insanlarımızla birlikte oruç açmak istediler. Başkan Hilmi Türkmen'e buradan teşekkürlerimizi göndermek istiyorum. Şimdiden Ramazan bayramlarınızı kutluyorum'' diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından program Iğdır Müftülüğü İlahi Grubu'nun okuduğu ilahilerle sona erdi.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Türkiye

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir