Muhammet Gürlü, ''Çanakkale'nin bize öğrettiği şeydir Milli Görüş''

Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet Gürlü, ''Çanakkale'nin bize öğrettiği şeydir Milli Görüş'' dedi.

Muhammet Gürlü, ''Çanakkale'nin bize öğrettiği şeydir Milli Görüş''
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet Gürlü, Anadolu Gençlik Derneği Üsküdar Temsilciliği'nin Çanakkale Şehitleri'ni anma programına katıldı. Programda bir selamlama konuşması yapan Gürlü, ''Çanakkale'nin bize öğrettiği şeydir Milli Görüş'' şeklinde konuştu.

Çanakkale'nin geçilmesinin bizlere bu toprakları vatan yapan değerlerin yer ile yeksan olacağı manasını taşıdığına vurgu yapan Muhammet Gürlü, ''Bundan tam 100 sene önce Çanakkale'de yiğitler, destanlaşan bir mücadele ile yedi düvele geçit vermediler. Canları pahasına düşmanı Çanakkale'den geçirmediler. Çünkü Çanakkale'nin geçilmesi demek düşman ordularının, gemilerinin ve sair silahlarının Çanakkale'den geçmesi demek değildi. Çanakkale'nin geçilmesi demek bu toprakları bizlere vatan yapan maddi ve manevi bütün değerlerin yer ile yeksan olması demekti. İstiklal Şairimiz Akif'in anlatımıyla minarelerinden ezanlar okunan coğrafyamızın mabedlerine namahrem elinin değmesi demekti. Bu yüzden Çanakkale müdafaası sıradan bir hadise değildir. Batı ya da batıl, adına her ne dersek diyelim düşman zihniyetiyle aramıza çektiğimiz kalın çizgilerin çiğnenemeyeceği demekti. Çanakkale müdafaası batı zihniyetiyle aramızdaki sınırların basit bir gümrük vergisinden, bürokratik bir takım işlemlerden ibaret olmadığını ispat etmek demekti. İşte bu yüzden 15 yaşındaki yiğitlerine varıncaya dek, bütün bir İslam Alemi seferberlik halinde Çanakkale'yi savundu ve Allah'a sonsuz şükürler olsun ki bunda da başarılı oldu'' diye konuştu.

Çanakkale reel politik safsatalara boyun eğmemek demek

Çanakkale'nin bize söylediği şeyin Milli Görüş olduğunu ifade eden Gürlü, ''Çanakkale'de yiğitler sağcılık, solculuk, ırkçılık, komünizm, kapitalizm, liberalizm gibi sair beşeri zihniyet ya da ideolojiler için ölmediler. Orada kahramanlar Allah yolunda şehit oldular. Çanakkale'de Kürtler, Türkler, Araplar yoktu. Çanakkale'de İslam aleminin dört bir yanından bir çok nefer aynı mana adına göğüs göğüse vuruştu. Bir çoğu şehit oldu. Çanakkale'de var olan İslam Birliği ruhuydu. İşte bu yüzden Çanakkale'nin bize söylediği şeydir Milli Görüş. Çanakkale'de mananın maddeye galebe çalmasının sayısız örneklerinden biri daha yaşanmıştır. Çanakkale'nin görüşü elde avuçta ne var demeden, düşmanın gücü ile kendi imkanlarını kıyas etmeden, reel politik safsatalara boyun eğmeden, Allah'a güvenerek mücadele eden görüştür. İşte bu yüzden Çanakkale'nin bize söylediği şeydir Mili Görüş'' dedi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Politika

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir