Anayasa Mahkemesi, Üsküdar için kararını verdi

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerinde Üsküdar Belediye Başkanlığı için aday olmuş ve seçimi az farkla kaybetmişti. Anayasa Mahkemesi'ne başvuru yapan Özkes'in dava sonucu belli oldu.

Anayasa Mahkemesi, Üsküdar için kararını verdi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Anayasa Mahkemesi'nin Üsküdar Belediyesi'ndeki seçim sonuçlarına ilişkin başvurusuna, ''konu bakımından yetkisizlik'' kararı verdiğini belirterek, ''İç hukuk yolları tükenmiş olduğundan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuracağım'' dedi.

Özkes, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, geçen yıl belediye seçimlerinde Üsküdar Belediye Başkan adayı olduğunu anımsatarak, ''kazandığı bu seçimin hile yoluyla elinden alındığını'' iddia etti.

Bununla ilgili YSK'den sonuç alamayınca Anayasa Mahkemesi'ne başvurduğunu ve neredeyse bir yıl sonra mahkemeden, ''Mahkemenin genel seçimlerdeki hak ihlallerine bakmaya yetkili ama yerel seçimlerdeki hak ihlallerine bakmaya yetkili olmadığı'' yönünde cevap geldiğini ifade etti.

Mahkemenin ''konu bakımından yetkisizlik'' kararı verdiğini belirten Özkes, ''Bu ülkede hakkımı teslim edecek bir hukuk müessesesi maalesef kalmamıştır. Bu nedenle iç hukuk yolları tükenmiş olduğundan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvuracağım. İnsanın hakkını ülkesinde elde edemeyip AİHM'de araması ülkemizin ayıbıdır'' diye konuştu.

Üsküdar 34


Puan Ver 0Puan Ver 0Puan Ver 0Puan Ver 0Puan Ver 0

Politika

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir