Elektrikte kayıp kaçak haksızlığında son nokta

Yeni yasaya göre, elektrikte kayıp kaçağa itiraz edenlerin mahkeme masrafları da faturalara eşit olarak dağıtılacak.

Elektrikte kayıp kaçak haksızlığında son nokta
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Son dönemde tüketicilerin en çok tepkisini çeken Elektrik Faturalarındaki Kayıp Kaçak Bedeli, TBMM'de ilgili komisyonlarda görüşülerek karara bağlandı.

Ensonhaber.com internet haber sitesinde yer alan haberer göre; Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarla Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, komisyonda kabul edildi. Yeni yasa tasarısına göre, bu duruma itiraz eden, hakem heyetleri ve mahkeme kararlarıyla kayıp Kaçak bedellerini geri almayı başaranların dağıtım şirketine yüklediği faturada yine kayıp kaçak tarifesi olarak faturalarını ödeyen vatandaşın üzerine eşit olarak dağıtılacak. Bu rakama şirketler tarafından yapılan iadelerin yanı sıra mahkeme sürecinde oluşan giderler de eklenecek.

TOPLAM TÜKETİMİN YÜZDE 15'İ KAÇAK

2013 yılı sonu itibariyle belirlenen rakamlara göre 21 dağıtım bölgesinde 32 milyar kilovat/saatlik bir enerji kaybı söz konusu. % 60 Dicle-Van-Aras'ta Bu, toplam 229 milyar kilovat/saatlik brüt tüketimin neredeyse yüzde 15'ine yakın. Bu 32 milyar kilovat/saatlik kayıp kaçak tutarının yüzde 60'den fazlası Dicle, Van Gölü ve Aras Dağıtım bölgelerinde oluşuyor.

''BU VEBALİN KARŞILIĞI OLACAK''

Tasarı görüşülürken MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık'ın, ''Tasarıda yaptığımız düzenlemelerle 32 milyar kilovat/saatlik kayıp kaçağın önemli bir miktarını hiç bu işte vebali olmayan insanlara dağıtarak, cebinden paralarını alıyoruz. Bu vebali vicdanlarınızda tarttığınızda bir karşılığı olacaktır'' sözleri durumun özeti gibiydi.


Ensonhaber.com


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Türkiye

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir