CHP Üsküdar İlçe Başkanlığı'nda Şahin Ciner açıklaması

CHP Üsküdar İlçe Başkanlığı, İstanbul 1. bölge milletvekili aday adayı Şahin Ciner'in özel bir televizyon programında yaptığı açıklamalar üzerine basın açıklaması yaptı.

CHP Üsküdar İlçe Başkanlığı'nda Şahin Ciner açıklaması
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

CHP'nin İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Şahin Ciner'in özel bir televizyon programında yaptığı açıklamalar üzerine CHP Üsküdar İlçe Başkanlığı harekete geçerek basın açıklaması yaptı.

CİNER, ''EZANIN HOPARLÖRLERDEN OKUNMAMASI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİM''

CHP'nin İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Şahin Ciner, milletvekili olması ve partisinin iktidara gelmesi halinde Diyanet İşleri Başkanlığı'nı revize edip başına inançlarını gizleyen birini getireceklerini belirtmişti. İmam Hatiplerin son yıllarda çok sayıda açılmasından şikayetçi olan Ciner, konuk olduğu televizyon programında İmam Hatiplerin sayısının revize edileceğini ve sadece ilahiyatlara öğrenci yetiştirmesi gerektiğini ifade de belirmişti.

Ciner'in en çarpıcı vaadi ise ezan sesi ile ilgiliydi. Ciner, hoparlörlerden okunan ezanın topluma baskı yaptığını kaydederek, ''Hoparlörlerden okunan ezan topluma baskı yapar hale geldi. Ezanın artık hoparlörlerden okunmaması için mücadele edeceğim'' dedi.

ALTAN, ''AÇIKLAMALAR TAMAMEN KENDİ GÖRÜŞLERİDİR''

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Erdoğan Altan'ın basın açıklamasında şu cümleler yer aldı; ''Partimizin herkese açık ön seçim sürecine katılan aday adaylarından Şahin Ciner'in halkımızın kutsal saydığı değerler hakkında TV ekranında yaptığı açıklamalar tamamen kendi görüşleridir. Bu ifadeleri Cumhuriyet Halk Partisi'ne mal etmek kötü niyet ve cehalet eseri olacaktır.  Şahin Ciner'in açıklamalarının adaylık sürecini nasıl etkileyeceği yönündeki değerlendirme Cumhuriyet Halk Partisi yetkili organlarında yapılacak, sonuç kamuoyu ile paylaşılacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.''

Üsküdar 34


Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3

Politika

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir