CHP Üsküdar Kadın Kolları basın açıklaması yaptı

CHP Üsküdar Kadın Kolları ülke gündemine bomba gibi düşen Özgecan Aslan cinayetinin ardından bir basın açıklaması yaptı.

CHP Üsküdar Kadın Kolları basın açıklaması yaptı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşen Özgecan Aslan cinayetinin ardından CHP Üsküdar Kadın Kolları bir basın açıklaması yaptı. Üsküdar Kaymakamlığı önünde toplanan CHP Üsküdar Kadın Kolları üyesi yaklaşış 100 kişilik grup Özgecan Aslan cinayeti nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. CHP Üsküdar İlçe Başkanı Erdoğan Altan ve bazı milletvekili aday adayları da basın açıklamasına katıldı.

Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşen Özgecan Aslan cinayetinin ardından CHP Üsküdar Kadın Kolları bir basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını CHP Üsküdar Kadın Kolları Başkanı Zeynep Reyhan Koç yaptı.

Basın açıklaması şöyle;

Basına ve halkımıza,

Ben Özgecan Aslan. Mersin'in Tarsus ilçesinde evime gitmek için bindiğim dolmuşta tecavüze uğradım. Sonra bıçaklandım. Öldürüldüm ve yakıldım. Cesedim bir derenin kenarında bulundu. 20 yaşındaydım, üniversite öğrencisiydim.

Özgecan Aslan bardağı taşıran son damla oldu. Türkiye'de kadınlar sokağa döküldü. Ama bu münferit bir olay değildir. 2014'e bakacak olursak 294 kadının öldürüldüğünü görüyoruz. Geçtiğimiz Ocak ayı içinde 20 kadın öldürülmüştür. Veriler incelendiğinde öldürenlerin yarısının koca veya eski koca olduğu ortaya çıkmaktadır. Öldürme nedenleri de kadının kendi hayatına dair kendi kararını vermek istemesinden kaynaklanmaktadır.

''Kadın erkek eşit değildir.'' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

''Çocuk nikahlarının çoğu masumane.'' Aile ve Sosyal Politika Bakanı Ayşenur İslam

''Çalışan kadın fuhuşa destek olur.'' Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nureddin Yıldız

''6 yaşındaki çocukla evlenilebilir.'' Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nureddin Yıldız

''Anne bile olsa diz kapağının yukarısı tahrik eder.'' Furkan Vakfı Kurucusu Alpaslan Kuytul

''Tecavüze uğrayan anne ölsün. Çocuğun suçu ne? '' Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek

''Mini etek giyeceksin. Tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın.'' Nihat Doğan

İşte kadınların katili bu zihniyettir.

Bu tip yanlış düşünceler topluma yansıtılınca kadınların şiddeti hak ettiği düşüncesi meşrulaşmakta, kadınlar ve çocuklar her türlü şiddete maruz kalmaktadır.

Toplumun geldiği noktayı şu rakamlar göstermektedir. Her 4 saatte bir tecavüz suçu işlenmektedir. Çocuk pornosunda ilk beşteyiz. Hayvanlara tecavüzde ilk sıradayız. Çocuk istismarında dünya üçüncüsüyüz.

Kadın ve çocukları korumakta zaten yetersiz olan yasalar iyileştirilmemekte, var olan yasalar uygulanmamaktadır. Örneğin yaşamı tehlikede olan kadınlara koruma bile verilmemektedir. Mağdurlar korunacağına suçlu olanlar hafifletici sebeplerle az cezalar alarak kurtulmaktadır.

Yasaların iyileştirilmesi ve uygulanması meclisin ve hükümetin görevidir. Toplumun da duyarlı olması ve çözümlerin sağlanmasının takipçisi olması gerekmektedir. En ufak olayda bile tepkimizi ortaya koymalıyız ki sonuca ulaşalım. Yasaların cezaları ağırlaştıracak şekilde düzenlenmesi gerekir. ''Çığlık atmak'', ''pembe otobüs'', ''mahalleli çözsün'' gibi öneriler hiçbir şekilde çözüm olamaz ve şiddeti meşrulaştırır.

Kadın cinayeti ve tecavüz insanlık ve nefret suçudur.

Zalim bıçaklara maruz kalsa da tenin yüreklerde bir sızısın. Ruh ölmez. Yanıp tanınmasa da bedenin. Yüreklerde bir sızısın ruh ölmez.

Başka Özgecan'lar olmasın diye Özgecan'ı unutmamalıyız.

Özgecan'ın annesi ''kızım çok acı çekmiştir keşke kurşunla vurulsaydı'', babası ise ''meleğimin üstüne toprak atmayın'' demişti.

Bir anne ve babaya bu sözleri söyletmeyen bir ülke olana kadar mücadelemiz yükselerek devam edecektir.

CHP Üsküdar Kadın Kolları


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Politika

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir