Başkan Türkmen, 'Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi'nde konuştu

Londra merkezli EurAsiaStrategies tarafından Conrad Otel'de üçüncüsü düzenlenen WICS-Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi; Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kadıköy ve Beşiktaş belediye başkanlarının sunumlarıyla birlikte tamamlandı.

Başkan Türkmen, 'Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi'nde konuştu
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Londra merkezli EurAsiaStrategies tarafından Conrad Otel'de üçüncüsü düzenlenen WICS-Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi; Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kadıköy ve Beşiktaş belediye başkanlarının sunumlarıyla birlikte tamamlandı.

Yaklaşık 1,5 trilyon dolarlık akıllı şehirler pazarındaki fırsatlar, 10-11 Aralık 2014 tarihleri arasındaki 2 gün boyunca, 30 oturumda ele alındı.

Oturumlara katılan kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, dünyadaki ve Türkiye'deki akıllı şehirler gündemini sundukları bildiriler eşliğinde tartıştı. 100'ün üzerinde lider ve uluslararası konuşmacılar etkinlikte buluştu.

Bilgi ve iletişim teknolojileri, sağlık, enerji, turizm, inşaat, telekomünikasyon, bilgi güvenliği, ulaşım, yenilenebilir enerji, atık yönetimi ve atıktan enerji, altyapı ve finans alanlarındaki konu başlıklarını detaylı bir şekilde ele aldılar.

EurAsiaStrategies'in Genel Müdürü ve Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi Direktörü Fatih Aydın'ın moderatörlük yaptığı sunuma, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar katıldı.

EurAsiaStrategies tarafından Conrad Otel'de üçüncüsü düzenlenen WICS ? Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi; Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kadıköy ve Beşiktaş belediye başkanlarının sunumlarıyla birlikte tamamlandı.

Zirve'de konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, dünyanın her geçen gün değişip dönüştüğüne vurgu yaparak, ''Yaşadığımız dünya her geçen gün değişiyor, dönüşüyor, adeta her gün yeniden kuruluyor. Bir bakıma dünyamız, artan bilişim imkânları ve küresel etkileşimlerle her geçen gün biraz daha küçülüyor'' dedi.

Başkan Türkmen, artan nüfusla birlikte hayatın daha kaotik bir noktaya geldiğini belirtip, ''Böylelikle karşılaştığımız sorunlar da daha kompleks bir hale geliyor. Sosyal, kültürel, ekonomik, siyasi her alanda, hatta bireysel gündelik hayatta bile küreselleşmenin iletişim teknolojileri ile kazandığı ivme başımızı döndürüyor. Bu baş döndürücü değişim ve dönüşüm, dünya nüfusunun belli başlı öbeklerini oluşturan şehirleri de şehircilik anlayışımızı da baştan başa değiştiriyor, dönüştürüyor. Elbette bu durum, yani, yeni dünya düzeni, 'Küresel Kent-Akıllı Şehir' konseptiyle yeni, yepyeni bir şehircilik ve yönetim anlayışı oluşturdu, oluşturuyor'' diye konuştu.

Londra merkezli EurAsiaStrategies tarafından Conrad Otel'de üçüncüsü düzenlenen WICS-Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi; Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kadıköy ve Beşiktaş belediye başkanlarının sunumlarıyla birlikte tamamlandı.

Sosyal medyanın insan hayatında vazgeçilmez bir noktaya geldiğine değinen Başkan Hilmi Türkmen, ''Bu gün bu kuşatıcı gerçekten hareketle akıllı şehirlerden söz ediyoruz; Bu münasebetle, akıllı Şehirler Zirvesinde sosyal medyayı konuşuyoruz. Klasik, reel dünya ile bu yeni sanal dünya arasında yeni bir yönetim modeli geliştirmek zorundayız. Elbette bu model, akıllı şehir modelidir. İşte bu noktada sosyal medya bizim imdadımıza yetişiyor. Artık vatandaşlarımız sosyal medyanın sağladığı kolaylıklar neticesinde, belediye hizmetlerine etkin ve interaktif bir şekilde katılabiliyor. Yerel yönetimler bu mecralar sayesinde hizmetlerini daha sağlıklı bir şekilde ulaştırabiliyor. Bu sayede, hem katılım ve denetim mekanizması çalıştırılmış oluyor, hem de daha şeffaf, daha etkili hizmetler üretilebiliyor'' dedi.

Başkan Türkmen, konuşmasının son bölümünde Üsküdar'da hayata geçirdikleri projeleri dile getirdi, 'Altın Şehir Üsküdar'ın, 'Akıllı Şehir' olması yolunda çabalarını anlattı. Başkan Türkmen, ''Bütün Üsküdar için temel oluşturacak bir projeyi, Üsküdar Veri Analiz Kontrol (VAK) Sistemini hayata geçirdik. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ödüllendirilen bu projeyle Üsküdar'da insana, binaya, sokağa dair her şeyi tek bir veri tabanında topladık. Biraz açmam gerekirse, bu veri tabanında, Üsküdar'da bulunan bir tarihi eser, bir cami, bir okul da var. Hizmetlerimize, projelerimize dair yaptığımız harcamalar da var. Herhangi bir bakanlıkla yaptığımız yazışma da var, herhangi bir sokağımızda vatandaşlarımızla yaptığımız görüşmeler de var. Kısaca Üsküdar'a dair her şey, her türlü dokuman bu sistemde yerini alıyor. Hâlihazırda kurum içi bir işleyişe hizmet eden bu projeyi, pek yakında bütün halkımızın hizmetine sunacağız'' diyerek sözlerini noktaladı.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

İstanbul

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir