Başkan Türkmen, Engelsiz yaşam fuarı'na katıldı

Engelli aday arayan firmalarla iş arayan engellileri bir araya getiren Engelsiz Kariyer Günü etkinlikleri, bir çok firmanın katkılarıyla Yeşilköy CNR Fuar Merkezi'nde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Başkan Türkmen, Engelsiz yaşam fuarı'na katıldı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in de konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, engelli vatandaşlarımızın profesyonellerden bilgi alış-verişi sağlama imkanı buldu. Firma yetkilileriyle tanışan engelliler, kurumlardaki özel iş pozisyonları hakkında detaylı bilgi alıp, özgeçmişlerini doğrudan ilgililerine elden teslim etme şansını yakaladı.

Kişisel Gelişim Eğitimleri, Başarıya Giden Yol, Stres Yönetimi, Motivasyon, Başarılı Mülakat Teknikleri konularında uzmanların sunumlar yaptığı etkinlikte kürsüye gelen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ilçede engellilere yönelik yaptıkları başarılı çalışmalardan bahsetti.

Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Türkmen, ülke nüfusunun yüzde 12'sinin engelli olduğuna vurgu yapıp ''3 Aralık Dünya Engelliler gününde, engelli kardeşlerimizin sıkıntıları, beklentileri ve kurumların bu konularda yaptıkları çalışmalar yoğun bir şekilde günde alınıp konuşuluyor. Herkes bu özel gün dolayısıyla yine yaptıklarını ve yapamadıklarını çek etme imkanı buluyor. Türkiye nüfusunun yüzde 12'si yani yaklaşık 9 milyona yakın engelli vatandaşımız var. Bu insanlar bizim dostlarımız, arkadaşlarımız, akrabalarımız onlar bizim her şeyimiz'' diye konuştu.

Var olan engelli nüfüsu içerisinde çocuk engelli oranının 4'te 1'ni denk geldiğine dikkat çeken Türkmen, ''9 milyon engelli vatandaşımızın neredeyse 4'te bir oranı çocuklardan oluşuyor. Bu çok üzücü bir tablo. Bu nedenden ötürü, bu konularda daha çok çalışmalı, daha çok gayret göstermeli, sosyal yönleriyle hepimizi yakından ilgilendiren mevzuda ertelenemez, ihmal edilemez, ötelenemez şekilde engelli kardeşlerimiz için çalışmalarımıza soluklanmadan devam etmeliyiz'' dedi.

Türkmen, Üsküdar Belediyesi olarak engelli vatandaşlar için yaptıkları hizmetlere değinerek, ''İlçemizde bir takım yol ve imar çalışmaları yaptık. Engelli kardeşlerimizin hayatlarında çok ufak dokunuşlar ile her geçen gün her geçen yıl projeler yapmaya devam ediyoruz. Daha dün engelli kardeşlerimizin akülü araçlarının şarj edilmesi için şarj istasyonu açılışımız oldu. Engelli çocukların aileleri annelerimiz babalarımız için yavrularını emanet edebilecekleri rehabilitasyon merkezi hizmet verilecektir. İhtiyaçlar doğrultusunda yaşlılarımız, engellilerimiz için çok özel bir sosyal yaşam projemiz son aşamasına geldi.

Mesela yatalak bakıma muhtaç, engelli vatandaşlarımızı ziyarette bulunuyor evlerinde hizmetler veriyoruz.Yaşlılarımızın ev temizliğinden ya da diğer yetişkin çocuklarımızın kuaför ihtiyaçlarına varıncaya kadar bizzat gidip evlerinde temizliklerini bakımlarını yaparak bu güzel hizmetlerimizde buluşmak üzere ayrılıyoruz'' dedi.

Üsküdar İstihdam Merkezi'ni 30 Mart seçimleri sonrası hizmete açtıklarını söyleyen Türkmen, ''ÜSİM'e 5 ayda 400 engelli kardeşimiz başvurdu. Bugüne kadar İŞ-KUR ile bağlantılı olarak 70 kişisi işe yerleştirmiş bulunmaktayız'' diye konuşurak sözlerini son verdi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

İstanbul

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir