Üsküdar Belediye Meclisi yeni Başkan Vekillerini seçti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hukuk Müşavirliği'ne atandığı için Üsküdar Belediyesi 1. Meclis Başkan Vekilliği görevinden istifa eden Hüseyin Yürük'ün yerine Esat Kalay seçildi.

Üsküdar Belediye Meclisi yeni Başkan Vekillerini seçti
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in başkanlığında Kasım ayı olağan meclis toplantısını yapan Üsküdar Belediye Meclisi, yeni başkan vekillerini seçti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hukuk Müşavirliği'ne atandığı için Üsküdar Belediyesi 1. Meclis Başkan Vekilliği görevinden istifa eden Hüseyin Yürük'ün yerine Esat Kalay seçildi.

AK Partili Belediye Meclis Üyesi ve Meclis Başkan Vekili Hüseyin Yürük, 23 Ekim 2014 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müşavirliğine getirilmişti. Bu süreç sonrası Yürük, 30 Mart yerel seçimlerden sonra yürüttüğü Üsküdar Belediyesi 1. Meclis Başkanlığı görevinden istifa etti.

Üsküdar Belediyesi Meclisi Başkan Vekilliği koltuğuna Esat Kalay seçildi

ÜSKÜDAR MECLİSİ'NDE ESAT KALAY DÖNEMİ

Hüseyin Yürük'ün istifası üzerine boşalan 1. Meclis Başkan Vekilliğine, AK Parti Grubu, aynı zamanda 2. Meclis Başkan Vekilliği görevini yürüten Esat Kalay'ı getirilmesini teklif etti. CHP Gurubu ise Yunus Can'ı önerdi.

Esat Kalay'dan boşalan 2. Meclis Başkan Vekilliği'ne ise Meclis üyeliğine yeni katılan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Celalettin Cingöz seçildi. Yapılan gizli oylamada Cingöz 46 oyun 27'sini alırken, CHP'nin adayı Banu Gün Öztürk ise 18 oy aldı. Bir oy ise boş çıktı.Yapılan gizli oylamada, Esat Kalay, 46 oyun 26'sını, CHP'li Yunus Can ise 19'unu aldı. Bir oy ise boş çıktı. Oylama sonunda Yürük'ten boşalan 1. Meclis Başkan Vekilliği koltuğuna Esat Kalay getirildi.

Meclis vekillerinin seçiminden sonra, Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nı yürütmek üzere koltuğu Esat Kalay'a devretti. Meclis Başkanlığı koltuğuna oturan Kalay, Meclis Üyelerine teşekkür etti.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Politika

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir