Kadir Topbaş, ''Mahkeme yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı''

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Validebağ Korusu'nun yanına bulunan belediye'nin arsası üzerine yapılan inşaatla ilgili verilen yürütmeyi durdurma kararının, yaptıkları itiraz üzerine İstanbul 7. İdare Mahkemesi tarafından kaldırıldığını açıkladı.

Kadir Topbaş, ''Mahkeme yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı''
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

İstanbul Büyükşehir Belediye Sarayı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Topbaş, Altunizade'deki inşaatla ilgili olarak, sanki koruyla ilgili bir müdahale varmış gibi farklı bir durum ortaya çıktığını belirterek, bundan rahatsızlık duyduklarını söyledi.

Başkan Topbaş, ''İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, bu tarzdaki alanları hep korumaya, İstanbullulara açmaya özen gösterdik. Emirgan Korusu, Yıldız Korusu, Göztepe Parkı gibi geçmişten kalan önemli nefes alanlarını yaşatmaya çalıştık. Maltepe ve Yenikapı'da dolgu alanları oluşturduk. Ancak bir cami polemiğinin başlaması bizi ayrıca rahatsız eden bir şey. Mabet konusunun gündeme düşmesi, buna destek verenler vermeyenler gibi ayrıştırıcı bir durumun ortaya çıkması rahatsız verici'' diye konuştu.

Kadir Topbaş, siyasi nedenlerle de bazı adımlar atıldığını belirterek, ''Gayet iyi incelense, tahsis edilen alan Validebağ'ın tamamen dışında. Ama hep Validebağ Korusu olarak gündeme taşındı. Üsküdar Belediyemiz kendi sosyal tesis planlarını tamamlamış, 300 metrekarelik alana bir cami ihtiyaç olmuş. Bize yapılan talep üzerine, bir plan tadilatı yapılarak 5 binlik planlara koyduk'' dedi.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Kadir Topbaş, ''Mahkeme yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı''

''MAHKEME YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARINI KALDIRDI''

Kadir Topbaş, yürütmeyi durdurma kararının önlerine konulduğunu, kendilerinin de olayı yakından takip ettiklerini belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

''Bu konuda itirazı olanlar ile sayın Başkan'ın son mutabakatı da, 'Yargının vereceği sonuçlara göre karar veririz'e kadar gelmişlerdi. Kaldı ki, biz Büyükşehir Belediyesi olarak yapmış olduğumuz bu plana sahip çıkma adına, yürütmeyi durdurma kararı ve plan iptalinin kaldırılmasıyla ilgili bir itirazımız oldu. Ve bizim itirazımız, elimize geçen bugünkü aldığımız, İstanbul 7. İdare Mahkemesi tarafından bu yürütmeyi durdurma ve plan iptali kararı kaldırıldı. Yani şu anda 5 binlik planımız geçerli ve burada bu cami yapılabilir hale geldi.''


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir