İstanbul'a kayıtsız yaşayan İstanbullular...

TÜİK, ikamet ettiği ilin nüfus kütüğüne kayıtlı olan kişilerin oranının en düşük olduğu ili açıkladı.

İstanbul'a kayıtsız yaşayan İstanbullular...
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

TÜİK tarafından yapılan açıklamada, İstanbul için ilginç bir istatistik ortaya çıktı. İstatistiklere göre ikamet ettiği ilin nüfus kütüğüne kayıtlı olan kişilerin oranının en düşük olan il İstanbul olduğu ortaya çıktı.

En yüksek nüfusa sahip ilimiz olan İstanbul'da ikamet eden nüfusun yüzde 15,5'i (yabancılar hariç tutulmuştur) İstanbul nüfusuna kayıtlı iken, yüzde 84,5'i diğer illerin nüfusuna kayıtlı olduğu görüldü.

İstanbul ilinde ikamet edenlerden, İstanbul nüfusuna kayıtlı olmayan kişiler içinde en çok Sivas nüfusuna kayıtlı kişiler bulunduğu belirtildi.

İstanbul'da ikamet edenler arasında ikinci sırayı Kastamonu ve üçüncü sırayı Ordu'lu vatandaşlarımızın aldığı ifade edildi.

İstanbul'a kayıtsız yaşayan İstanbullular...

Bu araştırmanın sonucunda ise İstanbul'da yaşamayı tercih eden kişilerin en çok Karadeniz Bölgesinde yer alan illerden geldiği görüldü.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

İstanbul

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir