'Görevden alınacak belediye başkanı' olarak fişlendi

Balyozcuların fişlediği Üsküdar Belediye Başkanı: ''Balyoz fişlemeleriyle bugünküler arasında fark yok...'' dedi.

'Görevden alınacak belediye başkanı' olarak fişlendi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Balyozcuların fişlediği Üsküdar Belediye Başkanı: ''Balyoz fişlemeleriyle bugünküler arasında fark yok...'' dedi.

Balyozcuların 'görevden alınacak belediye başkanı' olarak fişlediği isimlerden biri de dönemin Saadet Partili Üsküdar Belediye Başkanı Yılmaz Bayat'tı.

Saadet Partili Üsküdar Belediye Başkanı Yılmaz Bayat, 28 Şubat sürecinde de fişlendi

Bugün MİT tarafından yapılan fişlemelerin, o gün yapılanlardan farkı olmadığını söyleyen Bayat, ''Fişleme fişlemedir. İyisi, kötüsü olmaz. Devlet, milleti düşman olarak görmemeli.'' dedi.

'Fişleme' Türkiye'nin hiç de yabancı olmadığı bir 'insanlık suçu' aslında. 28 Şubat sürecinde de fişlendi bu millet, bugün de fişleniyor. O gün Batı Çalışma Grubu'nun eliyle yürütülen fişlemeler, bugün 'resmî' görevli MİT tarafından yapılıyor. Hükümet yetkilileri de bunu doğruluyor. Bir yetkili genel olarak fişlemeleri 'alçaklık' olarak kabul ederken, bir diğeri 'resmî' olduğu için 'kabul edilebileceği'ni savunuyor.

Fişlemeler son dönemde en fazla Balyoz davasında gündeme gelmişti. Seçilmiş iktidarı devirmenin planlarını yapan cuntacılar, milleti tek tek fişlemişti. Belgelerle sabit. Bürokratlar, siyasetçiler, işadamları. Kim görevden alınacak, yerine kim atanacak hepsi tek tek belirlenmişti. İşte 'görevden alınacak belediye başkanları'ndan biri de o dönem Saadet Partisi'nden Üsküdar Belediye başkanı olan Yılmaz Bayat'tı. O da sakıncalı görülmüş ve fişlenmişti. Darbenin hemen ardından görevden alınacaktı. Yılmaz Bayat, şu anda Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yapıyor. Zaman'a konuşan Bayat, o gün yaşanan fişlemelerle bugünküler arasında bir fark olmadığını anlatıyor. Şunları söylüyor: ''Benim Balyozcular tarafından fişlenmemle, eğer yapmışsa MİT'in fişlemeleri arasında fark yoktur. Tabii yapıyor mudur yapmıyor mudur bilmiyorum. Devletin milletini 'tehlikeli bir düşman' olarak görmemesi gerekir. Bunlar çok yanlış şeyler. Bir dönem cunta faaliyetlerinden dolayı milletle ordunun arası açılmıştı. Bir devlet milletine güvenecek, millet de devletine güvenecek. Millet ordusuna, ordu da milletine güvenecek.''

Haberin devamı için tıklayın...


Zaman


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Politika

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir