İl Özel İdaresi'nin 130 Milyonluk Bütçesi Kabul Edildi

İstanbul İl Özel İdaresi'nin 2014 yılı Ocak-Mart Bütçesi İl Genel Meclisi'nde oy çokluğu ile kabul edildi.

İl Özel İdaresi'nin 130 Milyonluk Bütçesi Kabul Edildi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, son bütçesini yapan İl Genel Meclisi üyelerine teşekkür ederek, ''İstanbul halkı sizleri hizmetlerinizden dolayı minnetle ve şükranla anacak'' dedi. 130 milyon TL olarak kabul edilen bütçenin yüzde 70'i yatırımlara ayrılırken en büyük payı eğitim ve sağlık hizmetleri aldı.

İstanbul İl Genel Meclisi'nin Kasım ayı boyunca yaptığı toplantılar sonucu; 2014 yılı (Ocak-Mart) Mali Yılı Bütçe Tasarısı, Yatırım Programı ve Kurumsal Performans Planı karara bağlandı. 130 milyon TL olarak karara bağlanan 2014 Mali Yılı Bütçesi'nde eğitim hizmetleri 54 milyon TL ile birinci sırada yer alırken, sağlık hizmetleri 27 milyon TL ile ikinci sırada yer aldı.

Bütçenin kabul edilmesinin ardından, bir konuşma gerçekleştiren İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İl Genel Meclisi'nin son bütçesini yaptığını söyledi. Meclisin bugüne kadar İstanbul için birçok yatırım gerçekleştirdiğini belirten Vali Mutlu, hizmetlerinden dolayı meclis üyelerine teşekkür etti. Meclis üyelerinin arkalarından gurur duyacakları bir manevi miras bıraktığını dile getiren Vali Mutlu, ''Sizler özverili çalışmalarınızla benimde görev yapmaktan gurur duyduğum bu şehre yıllarca hizmet verecek eserler bıraktınız. Eğitimden sağlığa, spordan sosyal hizmetlere İstanbul halkının takdirini kazanacak, önemli yatırımlar gerçekleştirilmesine vesile oldunuz. Bu hizmetlerden dolayı ileride halkımız tarafından minnetle ve şükranla hatırlanacaksınız'' diye konuştu.

AK Parti Grup Başkan Vekili İsmail Yıldız ise İl Genel Meclisi tarafından İstanbul'un sorunlarının çözümünde eğitim, sağlık, spor, sosyal hizmetler, tarım ve kültür gibi alanlarda 10 yıldan bu yana önemli yatırımlar gerçekleştirildiğini söyledi. Yıldız, hizmetlerden dolayı İl Genel Meclisi Üyelerine teşekkür ederek konuşmasını tamamladı. CHP Grup Başkanı Vekili Ertuğrul Gülsever de meclisin 56 ayda 1.5 milyar harcama yaptığını söyledi. Gülsever, halkın yararına olan her yatırıma destek verdiklerini de ifade etti.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

İstanbul

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir