İstanbul'a 1705 yeni otobüs daha...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'a yıl sonuna kadar 1705 tane daha modern otobüs alacaklarını müjdeledi.

İstanbul'a 1705 yeni otobüs daha...
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İETT'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) en iyi hizmet veren birimlerinden biri olduğunu söyledi. İstanbul'a çok daha kaliteli hizmet vermek için teknolojiyi yakından takip ettiklerini ve otobüsleri yenilediklerini belirten Kadir Topbaş, İETT'nin uyumlu çalışma stratejisiyle İstanbul'a kaliteli bir hizmet sunduğunu söyledi.

İstanbul'a yılsonuna kadar 1705 yeni otobüs alamı için çalışma başlattıklarını, bunlardan 758 tanesinin devreye gireceğini müjdeleyen Kadir Topbaş, ''Bir otobüs firmasına 'sizden 300-500 tane otobüs alacağız. Türkiye'de fabrika kur' denilse kurarlar. İBB'nin halk otobüsleri ve Otobüs AŞ dahil 3 bin yeni otobüs alması dünyadaki ekonomik krize rağmen otobüs üreticilerine de hayat verdi. Sırrımız para, zaman ve insan yönetimini iyi yapmamızdır'' dedi.

İETT Genel Müdürlüğü'nün Özel Halk Otobüslerinin daha kaliteli ve ucuz bir şekilde araçlarını yenileyebilmeleri için bir strateji geliştirdiğini ve bu sayede İstanbul'daki otobüslerin tamamının engellilerin kullanımına uygun, klimalı, modern araçlarla yenileneceğini ifade eden Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü;

''Göreve geldiğimizde otobüslerin içini ve dışı kayıt altına alan bir sistem olsun istedik. Bu yeni otobüsler içerdeki ve dışardaki görüntüleri devamlı kayıt altına alıyor ve 5 gün süreyle hafızasında tutuyor. Ortaya çıkan herhangi bir olayda gerekli birimler devreye girerek görüntüler incelenebiliyor. Daha güvenli bir yolculuk için bu sistemi kurduk. Metrobüslerde yoğunluktan dolayı klimalarda yaşanan sıkıntılar çözüldü. Kapıların açılıp kapanmasından dolayı sıkıtı yaşanan otobüslerde de klimalar aynı standartlara taşınacak. İstanbul'da keyifli bir toplu taşıma sunmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz. İnsana ve vatana hizmet etmenin güzelliği hiçbir şeyle ölçülemez. Yerel yöneticiler olarak biz bayram yapmıyoruz, bayram yaptırıyoruz.''


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

İstanbul

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir